Vladimiro Putino virėjas Jevgenijus Prigožinas mezga tinklus Afrikoje

Rusijos verslininkas Jevgenijus Prigožinas, spaudoje žinomas kaip asmeninis prezidento Vladimiro Putino virėjas, finansuoja nedidelę vadinamųjų „politikos technologų“ armiją, kuri atidžiai stebi politinę situaciją Afrikos šalyse. Kaip rašo „Kommersant“, rusai jau aktyviai dirba keliose šio žemyno valstybėse, kuriose netrukus vyks prezidento ar parlamento rinkimai.
Jevgenijus Prigožinas ir Vladimiras Putinas
Jevgenijus Prigožinas ir Vladimiras Putinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ekspertai, tiesa, mano, kad politikos technologai tikisi užsidirbti iš savo žinių eksporto. Menkai tikėtina, kad jiems pavyks padaryti įtaką būsimų rinkimų Afrikoje rezultatams.

„Kommersant“ teigimu, Afrikoje darbuojasi daugiausia specialistai iš Sankt Peterburgo, o atlygį jiems moka J.Prigožinas.

Šiam verslininkui, finansuojančiam ir Kremliaus trolių fabrikus, ir privačius grupės „Wagner“ samdinius, kurie kaunasi Sirijoje, JAV nuo šio pavasario taiko sankcijas.

Anot leidinio šaltinių, Afrikoje dirbančių rusų politikos technologų darbą koordinuoja žinomas strategas Jaroslavas Ignatovskis.

Ypač daug dėmesio esą skiriama Madagaskarui, Pietų Afrikos Respublikai (PAR) ir Kenijai. Madagaskare šiais metais vyks ir prezidento, ir parlamento rinkimai, o kitąmet balsavimas laukia PAR ir dar penkiose Afrikos šalyse, įskaitant Nigeriją.

Maskva didžiausią dėmesį skiria toms Afrikos valstybėms, kurias Šaltojo karo laikotarpiu rėmė Sovietų Sąjunga.

Afrikoje gali darbuotis tik vyrai. Oficialių sutarčių nėra, bet politikos technologams būtina mokėti užsienio kalbų. Jiems taip pat prisakyta nebendrauti su žiniasklaida ir nereklamuoti savo veiklos.

Apžvalgininkai jau kuris laikas kalba apie Rusijos pastangas tapti dar viena svarbia žaidėja Afrikoje, nors iki šiol daugiausia kalbėta apie JAV ir Kinijos varžybas šiame žemyne.

Esą Maskva didžiausią dėmesį skiria toms Afrikos valstybėms, kurias Šaltojo karo laikotarpiu rėmė Sovietų Sąjunga, – Angolai, Mozambikui, Namibijai, Zimbabvei. Taip pat siekiama partnerystės su PAR.

Rusijos bendrovei „Rosatom“ įdomios Kenijos ir Ugandos ambicijos branduolinės energetikos srityje. Maskva Ugandai, Nigerijai, Centrinės Afrikos Respublikai taip pat parduoda nemažai ginkluotės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis