„Brazilijos vyriausybės vykdoma politika Amazonės regione kelia abejonių dėl miškų naikinimo tempo tvaraus mažinimo“, – televizijos žinių laidoje „Tagesspiegel“ pareiškė Vokietijos aplinkos ministrė Svenja Schulze.
Ministrės teigimu, pirmuoju žingsniu taps 35 mln. eurų paramos miško išsaugojimo ir biologinės įvairovės programoms blokavimas, kol miškų naikinimo lygis vėl pasieks vilčių teikiantį lygį.
Nuo 2008-ųjų iki šių metų Berlynas yra skyręs 95 mln. eurų įvairioms aplinkos apsaugos programoms Brazilijoje.
Nepaisant to, Vokietija planuoja toliau remti Amazonės fondą – miškų išsaugojimo iniciatyvą, įkurtą 2008 metais.
Daugiausia fondui lėšų paaukojusi Norvegija yra pagrasinusi pasitraukti ir pernai pareiškė, kad mokėjimai Brazilijai bus sumažinti perpus ir gali būti nutraukti iš viso.
Susirūpinimas miškų naikinimo mastu Brazilijoje išaugo, kai sausio mėnesį pareigas pradėjo eiti J. Bolsonaro.
Brazilijoje yra daugiau kaip 60 proc. Amazonės miškų, kurie vis sparčiau kertami siekiant turėti daugiau žemės pasėliams.
Nacionalinis kosminių tyrimų institutas (INPE) šią savaitę pranešė, kad liepą buvo iškirsta maždaug 2254 kvadratiniai kilometrų Amazonės regiono miškų – 278 proc. daugiau nei prieš metus.
O likus savaitei iki šių duomenų paskelbimo, iš pareigų buvo atleistas INPE vadovas Ricardo Galvao.
Tuo tarpu aplinkos ministras Ricardo Sallesas Ricardo Sallesas pareiškė, kad INPE duomenys buvo paskelbti taip, kad leistų daryti „sensacingas interpretacijas“ ir gauti „daugiau paramos iš užsienio NVO“.