„Jeigu paaiškės, kad bendrovės nesilaikė savo įsipareigojimų, turėsime spręsti dėl teisinių pasekmių“, – dienraščiui „Die Welt“ pareiškė ekonomikos ministras Peteris Altmaieris.
Tarp Europos lyderių ir Didžiosios Britanijos ir Švedijos farmacijos milžinės „AstraZeneca“ pastarosiomis savaitėmis vis didėjo įtampa, kuri kilo bendrovei pranešus apie mažesnes, „nei iš pradžių tikėtasi“ jos sukurtos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo Europai apimtis.
Bendrovė pareiškė, jog dėl problemų vienoje iš Europos gamyklų dabar gali pristatyti tik ketvirtadalį blokui pirmąjį ketvirtį iš pradžių žadėto dozių kiekio.
Briuselis tuomet netiesiogiai apkaltino „AstraZeneca“ tiekiant vakciną teikiant pirmenybę Didžiajai Britanijai Europos Sąjungos sąskaita.
Kritikos ugnyje atsidūrė ne tik „AstraZeneca“.
Italija dėl vėlavimų pristatant vakciną praėjusią savaitę pagrasino ieškiniu JAV farmacijos bendrovei „Pfizer“.
Penktadienį Europos vaistų agentūra (EVA) leido naudoti „AstraZeneca“ sukurtą vakciną nuo koronaviruso skiepijant suaugusius ES piliečius. Tai jau trečioji ES patvirtinta vakcina nuo COVID-19 – bloke jau leista naudoti vakcinas, kurias sukūrė „Moderna“ ir „BioNTech“ kartu su „Pfizer“.