Vokietija ir Kinija draugauja: Mažoji Švabija, vokiškos kepyklėlės ir gamyklos netoli Šanchajaus

Medžiais apsodintuose prospektuose plazda Vokietijos ir Kinijos vėliavos. Statybininkai darbuojasi, kad užbaigtų prekybos centro ir viešbučio projektą, kurio architektūros stilius labai būdingas tokioms vietovėms kaip Bavarija ar Švarcvaldas. Netoliese esančiame restorane klientams siūlomos ant grilio keptos Tiuringijos dešrelės, kepta kiaulienos dešra ir daug, daug raugintų kopūstų.
Vokiškas restoranas Taicange
Vokiškas restoranas Taicange / „The New York Times“/Lorenz Huber nuotr.

Netoli Taicango, pramoninio miesto, esančio šiek tiek daugiau nei valanda kelio automobiliu į šiaurės vakarus nuo Šanchajaus, įsikūrusioje Erwino Gerberio kepyklėlėje išalkę klientai gali nusipirkti kaimiškos raugintos tešlos duonos kepalą arba pretzelių, iškeptų visai taip pat, kaip jie kepami ir Baden-Viurtemberge.

„Viską, ką rasite Vokietijoje, – sako E.Gerberis, – rasite ir mano kepyklėlėje.“

Taicangas yra puikus gilių ryšių tarp antrosios ir ketvirtosios pagal dydį pasaulio ekonomikų atspindys.

Šis Kinijos miestas yra taip tvirtai susietas su Vokietijos pramonine mašina, kad kai kurie žmonės jį vadina „Mažąja Švabija“ – aliuzija į Vokietijos regioną, kuriame įsikūrę daugelis Taicange veikiančių gamyklų savininkų.

Tačiau tokie glaudūs santykiai taip pat kelia susirūpinimą, kad Vokietija tapo pernelyg priklausoma nuo Kinijos. Tai gali būti ypač opi problema JAV prezidentui Joe Bidenui, kuris pavertė Pekino izoliavimą prekybos ir geopolitiniais klausimais pagrindine savo bendros santykių su Kinija strategijos dalimi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai