Vokietiją per Lenkiją šiemet jau pasiekė daugiau nei devyni tūkstančiai migrantų: padėtis negerės

Nors Lenkija ir Lietuva stengiasi akylai saugoti savo sienas, Vokietijos federalinė policija pranešė, kad šiemet per Baltarusiją, o vėliau Lenkiją į šalį pateko iš viso 9087 asmenys. Manoma, kad artimiausiu metu padėtis tikrai negerės. Juolab, kad prie Lenkijos sienos šiuo metu yra bent keli tūkstančiai migrantų, kurių tikslas – Vokietija.
Migrantai Lenkijos pasienyje
Migrantai Lenkijos pasienyje / Tass/„Scanpix“ nuotr.

Lenkijos sieną su Baltarusiją šiuo metu saugo maždaug 15 tūkst. karių, pasieniečių, policijos pareigūnų. Tačiau, kaip rodo Vokietijos federalinės policijos duomenys, tai neužkerta kelio migrantams prasmukti pirmiausia į Lenkiją, o vėliau ir į Vokietiją. Būtent šią valstybę migrantai nurodo kaip savo kelionės tikslą.

VIDEO: A.Lukašenka: bandome padėti, bet migrantai patys nori likti stovyklose

Pasak Vokietijos federalinės policijos, iš viso šiemet per Lenkiją į Vokietiją pateko 9087 asmenys. Teigiama, kad į Lenkiją jie pateko būtent iš Baltarusijos.

Policijos duomenys rodo, kad padėtis ėmė blogėti rugpjūtį, būtent tuo metu Lenkija pranešė fiksuojanti vis daugiau bandymų nelegaliai kirsti jos sieną su Baltarusija.

Vokietija sako, kad rugpjūčio mėnesį iš Lenkijos į Vokietiją pateko 474 migrantai. Vėliau skaičiai tik augo. Spalio mėnesį nelegalios migracijos per Baltarusiją ir Lenkiją atvejų padidėjo jau iki 5285.

Tass/„Scanpix“ nuotr./Migrantai Lenkijos pasienyje
Tass/„Scanpix“ nuotr./Migrantai Lenkijos pasienyje

Vokietijos ir Lenkijos siena yra vidinė Šengeno siena, kurią galima kirsti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Tačiau dėl padidėjusio migrantų judėjimo Vokietijos link, skelbiama, kad šiuo metu pasienio ruožas stebimas akyliau, derinami veiksmai tarp lenkų ir vokiečių pareigūnų.

H.Maasas: esame situacijoje, kai Minskas pagaliau turi sulaukti tinkamų pasekmių.

Vokietija dar prieš tris savaites pranešė siunčianti papildomai 800 pareigūnų, kurie turėtų prižiūrėti Lenkijos ir Vokietijos pasienį. Teigta, kad jei išliks būtinybė, pajėgos pasienyje bus dar labiau stiprinamos.

Vokiečių leidinys „Die Welt“ teigia, kad migrantams patekti į Vokietiją dažniausiai padeda jų tautiečiai, jau gyvenantys šioje šalyje. Pasak „Die Welt“, dažniausiai už pagalbą migrantams sulaikomi iraniečiai, irakiečiai, sirai ir turkai.

Tass/„Scanpix“ nuotr./Migrantai Lenkijos pasienyje
Tass/„Scanpix“ nuotr./Migrantai Lenkijos pasienyje

Pasak leidinio, migrantų, atvykstančių per Baltarusiją, dažniausias kelionės tikslas yra būtent Vokietija, taip pat Suomija.

Siekia naujų sankcijų

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas ketvirtadienį pareiškė, kad atėjo metas imtis naujų Europos Sąjungos sankcijų prieš Baltarusiją dėl migrantų krizės Lenkijos pasienyje.

„Esame situacijoje, kai (Minskas) pagaliau turi sulaukti tinkamų pasekmių. To norime mes kartu su mūsų Europos partneriais“, – sakė jis.

H.Maasas kalbėjo dalyvaudamas parlamento diskusijose dėl masinio migrantų antplūdžio, kurį, anot ES, organizuoja neteisėtas autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka.

Dėl migrantų krizės Lenkijos pasienyje su Baltarusija Vokietijos kanclerė Angelą Merkel šią savaitę skambino Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Tačiau Kremliaus vadovas pasakė, kad dėl susiklosčiusios situacijos Lenkija, taip pat ir Lietuva turi kalbėtis su Baltarusija.

Vokietija su migrantų krize itin skaudžiai susidūrė 2015 m. Tuomet į Vokietiją daugiausia iš Sirijos atvyko daugiau nei milijonas prieglobsčio prašytojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai