Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vokietija planuoja pasitraukti iš Turkijos oro pajėgų bazės

Vokietijos kariškiai ruošiasi pasitraukti iš vienos Turkijos oro pajėgų bazės, gilėjant konfliktui tarp šių NATO partnerių, ketvirtadienį pranešė savaitraštis „Der Spiegel“.
Indžirliko karinė oro bazė Turkijoje
Indžirliko karinė oro bazė Turkijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vokietija gruodį sutiko dislokuoti Indžirliko bazėje Turkijos pietuose žvalgybos lėktuvų „Tornado“ ir degalų papildymo ore lėktuvų.

Šie ištekliai buvo Berlyno indėlis JAV vadovaujamoje daugiašalėje koalicijoje, kovojančioje su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje ir Irake. Šiuo metu Indžirlike yra apie 240 vokiečių karių.

Vis dėlto Turkija ne kartą atsisakė leisti vokiečių politikams aplankyti Indžirlike dislokuotus karius, todėl Vokietijos valdančiosios koalicijos mažesnioji partnerė – Socialdemokratų partija (SPD) – pareikalavo, kad Berlynas išvestų savo kontingentą iš šios bazės.

Vokietijos kariuomenė yra pavaldi parlamentui, todėl įstatymų leidėjai gali spręsti, kur turi būti dislokuojamos pajėgos.

Vokietijos mandatas laikyti savo pajėgas Indžirlike galioje iki šių metų pabaigos, o SPD pagrasino blokuoti pastangas jį pratęsti.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vokietijos kariai Indžirliko karinėje oro bazėje Turkijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vokietijos kariai Indžirliko karinėje oro bazėje Turkijoje

„Jeigu nebeįmanoma aplankyti mūsų karių, tuomet klausimas dėl mandato pratęsimo nesvarstytinas“, – „Der Spiegel“ sakė SPD gynybos ekspertas Raineris Arnoldas.

Leidinys taip pat nurodė, kad Gynybos ministerija svarsto, ar dabar Turkijoje laikomas kontingentas galėtų būti perkeltas į Jordaniją arba Kiprą, bet neįvardijo šios informacijos šaltinių.

Įtampa tarp Turkijos ir Berlyno padidėjo, kai Vokietijos parlamentas nutarė įvardyti genocidu per Pirmąjį pasaulinį karą Osmanų imperijoje vykdytas armėnų žudynes. Ankara savo ruožtu pagrasino nebevykdyti šių metų kovą su Europos Sąjunga sudaryto susitarimo dėl pastangų stabdyti migraciją į Bendriją.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Recepas Tayyipas Erdoganas mitingo Stambule metu
AFP/„Scanpix“ nuotr./Recepas Tayyipas Erdoganas mitingo Stambule metu

Berlynas taip pat supykdė Ankarą, kritikuodamas prezidento Recepo Tayyipo Erdogano griežtus veiksmus po liepos 15-ąją Turkijoje mėginto įvykdyti karinio perversmo. Triuškindama įtariamus sąmokslininkus Ankara suėmė daugiau kaip 40 tūkst. valstybės tarnautojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos