Vokietija sako esanti pasirengusi suteikti gydymą kinui disidentui Liu Xiaobo

Vokietija trečiadienį pareiškė esanti pasiruošusi suteikti gydymą sunkiai sergančiam Nobelio taikos premijos laureatui Liu Xiaobo ir paragino Pekiną leisti jam išvykti iš šalies.
Protestuotojai ragina padėti sunkiai sergančiam Liu Xiaobo
Protestuotojai ragina padėti sunkiai sergančiam Liu Xiaobo / „Scanpix“/AP nuotr.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas išreiškė „didžiausią susirūpinimą“ dėl pranešimų, kad Liu Xiaobo sveikatos būklė toliau blogėja, ir sakė, kad jo šeimos padėtis „dramatiška“.

Kinijos medicinos universiteto 1-oji ligoninė trečiadienį pranešė, kad kepenų vėžiu sergančiam 61 metų Liu Xiaobo sutriko kvėpavimas, jis patyrė inkstų nepakankamumą, sepsinį šoką; jam susiformavo kraujo krešulių.

„Vokietija yra pasiruošusi priimti ir suteikti gydymą“ Kinijos aktyvistui, kuriam už raginimus pradėti demokratines reformas 2009 metais buvo skirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė už „ardomąją veiklą“, sakė S.Seibertas.

„Vokietijos vyriausybė kreipiasi į Kinijos vadovybę, ragindama pirmenybę skirti humaniškiems aspektams ir leisti ponui Liu bei jo šeimai nedelsiant išvykti iš šalies“, – nurodė A.Merkel atstovas.

Prieš daugiau nei mėnesį kalėjime laikytam Liu Xiaobo buvo diagnozuotas vėlyvos stadijos kepenų vėžys, todėl jis buvo perkeltas iš kalėjimo į ligoninę.

Vienas jo šeimos draugų naujienų agentūrai AFP sakė išsiuntęs disidento žmonos laišką JAV ir Vokietijos vyriausybėms, kad jie norėtų išvykti iš Kinijos.

Liu Xiaobo gali tapti antru nelaisvėje mirusiu Nobelio taikos premijos laureatu po Vokietijos žurnalisto ir pacifisto Carlo von Ossietzky, kuris mirė suimtas nacių ligoninėje 1938 metais.

Kol kas Kinijos valdžia nepaiso tarptautinės bendruomenės raginimų išleisti Liu Xiaobo gydytis į užsienį ir sako, kad vietos gydytojai jam suteikia geriausią įmanomą gydymą.

Liu Xiaobo gali tapti antru nelaisvėje mirusiu Nobelio taikos premijos laureatu po Vokietijos žurnalisto ir pacifisto Carlo von Ossietzky, kuris mirė suimtas nacių ligoninėje 1938 metais.

Pasak S.Seiberto, naujausi pranešimai apie Liu Xiaobo sveikatos būklę „kelia klausimą, ar pono Liu vėžio nereikėjo diagnozuoti ir pradėti gydyti kur kas anksčiau“.

Liu Xiaobo buvo suimtas 2008 metais už tai, kad su bendraautoriais paskelbė drąsią peticiją, raginusią nutraukti Kinijoje vienpartinį valdymą ir imtis demokratinių reformų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų