Laboratoriniai tyrimai buvo atlikti, kai kalakutams pasireiškė respiratoriniai susirgimai, jie nustojo lesti ir gerti. Paėmus mėginius ir juos ištyrus Vokietijos referentinėje laboratorijoje Frydricho Lioflerio institute, nustatytas mažo patogeniškuno H7N7 paukščių gripo virusas.
Kaip praneša Vokietijos veterinarijos specialistai, užkrėstuose paukštynuose pradėta naikinti paukščius, atliekamas epizootinis tyrimas, siekiant išsiaiškinti, kaip išplito ši pavojinga liga. Netoli užkrėstų ūkių yra ir daugiau paukščių laikytojų, todėl norint užkirsti kelią infekcijai plisti, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, imtasi visų galimų biosaugos priemonių.
To paties patogeniškumo paukščių gripo atvejis Vokietijoje buvo nustatytas prieš mėnesį Šiaurės Reino Vestfalijos regione.
„Nors iš užkrėstų Vokietijos regionų gyvi paukščiai ar paukštiena į mūsų respubliką neįvežami, Lietuvos paukščių laikytojai turi būti ypač budrūs, nes paukščių gripo situacija Europoje šiais metais itin sudėtinga. Kadangi šio pavojingo viruso natūralūs platintojai gamtoje yra laukiniai paukščiai, labai svarbu saugoti savo naminius paukščius nuo bet kokio kontakto su jais. Šiemet į Lietuvą paukščiai iš šiltųjų kraštų parskrenda vėliau nei įprasta, todėl reikia ypač atidžiai sekti auginamų paukščių elgesį, pastebėjus neaiškius simptomus ar sumažėjusį dėslumą, nedelsiant pranešti veterinarijos gydytojui ar kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8-800-40403“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.