Kreipdamasi į Vokietijos parlamentą prieš 28 valstybių bloko viršūnių susitikimą su Rytų partnerystės šalių atstovais Latvijos sostinėje Rygoje, A.Merkel taip pat sakė, kad „dėl to neturėtume skatinti klaidingų lūkesčių, kurių vėliau negalėsime išpildyti“.
A.Merkel, kuri ateinantį mėnesį pirmininkaus Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimui, vėliau ketvirtadienį išskris į Rygą, kur ES lyderiai susitiks su Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos delegacijomis.
Kanclerė sakė, kad šis susitikimas vyks „visiškai kitokiomis sąlygomis“ negu ankstesnis, kuris buvo surengtas Vilnius 2013 metų lapkritį.
„Per tą laiką matėme, kaip Rusija aneksavo Krymą, pažeisdama tarptautinius įstatymus, – A.Merkel sakė Bundestagui. – Stebėjome didžiulį destabilizavimą Rytų Ukrainoje. Matėme, kaip iškeliamas klausimas dėl taikios Europos tvarkos.“
A.Merkel, kuri ėmėsi Europos diplomatijai dėl Ukrainos krizės, pabrėžė, kad „mes nepriimsime mąstymo įtakos sferų terminais XXI šimtmečio Europoje“.
„Rytų partnerystė nėra nukreipta prieš nieką, juolab prieš Rusiją“, – pabrėžė ji.
A.Merkel aiškino, kad šešioms buvusioms sovietinėms respublikoms nebuvo keliama dilema: rinktis arba glaudesnius ryšius su ES, arba su Rusija.
Ji taip pat sakė, kad sprendžiant Ukrainos krizę pagal Minsko susitarimus reikės daug kantrybės, bet pažymėjo: „Mes esame labai kantrūs ir ištvermingi.“