„Manau, tenka apgailestauti, kad buvęs Vokietijos kancleris akivaizdžiai vertina save kaip kandidatą į vienas svarbiausių pareigų bendrovėje, įtrauktoje į (Vakarų šalių) sakcijų sąrašus dėl konflikto Ukrainoje“, – sakė A.Merkel, duodama interviu leidiniui „Rheinische Post“.
Rusijos vyriausybė rugpjūčio viduryje patvirtino 73 metų G.Schroederio, laikomo artimu Rusijos prezidento Vladimiro Putino bičiuliu, kandidatūrą į „Rosneft“ direktorių tarybą.
Atnaujintą direktorių tarybą, kurios narių skaičius padidės nuo devynių iki vienuolikos, „Rosneft“ akcininkai rinks rugsėjo pabaigoje. Vyriausybė valdo daugiau kaip pusę šios naftos milžinės akcijų, ir neabejojama, kad G.Schroederis į valdybą pateks.
Socialdemokratas G.Schroederis, 1998–2005 metais dirbęs Vokietijos kancleriu, savo 70-ąjį gimtadienį per Ukrainos krizę šventė rūmuose prie Sankt Peterburgo. Jis viešai priešinosi sankcijoms dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje, paveikusias ir „Rosneft“.
Būdamas Vokietijos kancleriu G.Schroederis aktyviai rėmė Baltijos jūrą kertančio Rusijos eksporto dujotiekio „Nord Stream“ projektą, o susitarimas su Rusija dėl jo įgyvendinimo buvo pasirašytas paskutinėmis G.Schroederio kadencijos dienomis.
Baigęs politinę karjerą, G.Schroederis buvo Rusijos naftos koncerno TNK-BP, kuris dabar yra „Rosneft“ dalis, direktorių tarybos narys. Jis taip pat vadovauja „Nord Stream“ akcininkų komitetui.
G.Schroederio planus kandidatuoti į „Rosneft“ valdybą anksčiau pasmerkė A.Merkel ir virtinė kitų Vokietijos politikų.