„Dabar patiriame tai, į ką šalis turės susitelkti ir kas ją pakeis per ateinančius metus“, – sakė A.Merkel, kai vien praeitą savaitgalį į Vokietija atvyko apie 20 tūkst. migrantų.
„Norime, kad šie pokyčiai būtų teigiami, ir tikime, kad galime tai pasiekti“, – pridūrė ji.
Vokietija ir Prancūzija priims beveik pusę iš 120 tūkst. pabėgėlių, kurie bus perkelti pagal Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude'o Junckerio planą, pirmadienį pranešė vienas šaltinis.
Pagal J.-C.Junckerio planą dėl privalomų pabėgėlių kvotų ES valstybėms, kuris bus pristatytas trečiadienį, Vokietija priims 31 443 migrantus, o Prancūzija - 24 031, kad būtų palengvinta pabėgėlių antplūdžio našta Graikijai, Italijai ir Vengrijai, sakė šaltinis naujienų agentūrai AFP
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as prabilo apie Šengeno zonos žlugimą
Europos Sąjungos Šengeno zona, kurioje galioja laisvo žmonių judėjimo režimas, subyrės, jeigu nebus Bendrijos šalių vieningų pastangų pasidalyti migrantų antplūdžio našta, pirmadienį pareiškė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as.
„Jeigu nebus vieningos politikos, šis mechanizmas neveiks – jis subyrės, ir tai bus ... neabejotinai Šengeno pabaiga, grįžimas prie nacionalinių sienų“, – jis sakė per spaudos konferenciją Paryžiuje.
Ispanijos užsienio reikalų ministras baiminasi dėl Europos įvaizdžio
Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Maria Garcia-Margallo pirmadienį perspėjo, kad migrantų krizė gali „sutepti“ Europos įvaizdį, taip pat pažadėjo, kad jo šalis priims pabėgėlių, nors jos ekonomika patiria rūpesčių.
„Etiniu ir praktiniu požiūriu, kad nesuteptume Europos įvaizdžio ir tuo nepaskatintume ekstremizmo, privalome dėti didžiausias pastangas“ padėti pabėgėliams, J.M.Garcia-Margallo sakė viešėdamas Irane.
Pasak jo, Ispanija pasirūpins „priimti didžiausią pabėgėlių skaičių, pasiūlyti jiems stogą virš galvos ir socialines paslaugas“, nors ir patiria finansinių sunkumų.
Diplomatijos vadovas neįvardijo pabėgėlių skaičiaus, kurį pageidauja priimti jo šalis. Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūra UNHCR paragino Europos Sąjungą priimti bent 200 tūkst. prieglobsčio prašančių šalių.
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris trečiadienį turėtų pateikti pasiūlymą perskirstyti 120 tūkst. atvykėlių Bendrijos šalys pagal privalomųjų kvotų sistemą.
Pagal jo planą Vokietija ir Prancūzija priimtų apie pusę pabėgėlių, kad palengvintų naštą Graikijai, Italijai ir Vengrijai, o Ispanija priimtų beveik 15 tūkst. žmonių, vienas Europos šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.