Spaudos konferencijos metu O. Scholzas nurodė, kad, jo nuomone, Rusijos karas Ukrainos tęsis dar ilgai.
„Todėl svarbu suformuluoti ilgalaikę perspektyvą, pagal kurią esame pasirengę remti Ukrainą tiek ilgai ir tokia apimtimi, kiek reikės“, – sakė jis.
Kanclerio teigimu, V. Putinas tikėjosi, jog Vakarų valstybių parama Kyjivui ilgainiui sumažės.
„Tai būtų labai svarbi žinia, jei pasakytume jam: nesitikėkite to“, – pridūrė O. Scholzas.
Nuo karo Ukrainoje pradžios Vokietija kartu su partneriais NATO ir Europos Sąjungoje suteikė Kyjivui milijardus eurų paramos.
Tačiau spėjama, kad, didėjant nesutarimams JAV ir Europoje, tolesnė parama Ukrainai gali sutrikti.
Ketvirtadienį 27 bloko lyderiai surengs svarbų susitikimą, kuriame Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, žinomas kaip artimiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas ES, grasina blokuoti milijardinę pagalbą ir atidėti derybas dėl Ukrainos narystės Europos Sąjungoje.
Tuo tarpu JAV Senate, kilus ginčams dėl imigracijos reformos, respublikonai užblokavo 106 mlrd. dolerių (97,4 mlrd. eurų) skubią pagalbą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui.
Kadenciją baigiantis Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte (Markas Rutė), apsilankęs Berlyne pareiškė, kad po to, kai praėjusį mėnesį vykusius visuotinius rinkimus jo šalyje laimėjo kraštutinių dešiniųjų partija, olandai ir toliau rems Ukrainą.
„Esu įsitikinęs, kad Nyderlanduose turime didelę daugumą (...) kuri pasisako už Ukrainą ir kuri užtikrins, kad mes ir toliau remsime Ukrainą“, – nurodė jis.