Policija įvykio vietoje sulaikė įtariamąjį – 50-metį gydytoją iš Saudo Arabijos, bet kol kas nežino, ar išpuolio motyvas galėjo būti islamistinis, ar susijęs su psichologinėmis problemomis.
„Motyvai lieka neaiškūs“, – rašė savaitraštis „Der Spiegel“.
Jokia ekstremistinė grupė atsakomybės neprisiėmė. Kai kurios vokiečių žiniasklaidos priemonės pranešė apie ankstesnius įtariamojo įrašus socialiniuose tinkluose, kuriuose jis kritiškai vertino islamą ir net perspėjo dėl Vokietijos islamizacijos „pavojų“.
Sielvartas ir pyktis dėl išpuolio Magdeburge, tarp kurio aukų yra mažas vaikas, neabejotinai pakurstys emocingus debatus apie imigraciją ir saugumą, Vokietijai rengiantis vasario 23 dieną įvyksiantiems rinkimams.
Kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) lyderė Alice Weidel (Alis Veidel), kuri vykdo kampaniją prieš imigrantus ir akcentuoja džihadistų atakas, socialiniame tinkle „X“ rašė: „Kada baigsis ši beprotybė?“
Prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) rašė, kad „ramių Kalėdų laukimas staiga buvo nutrauktas“, bet įspėjo, kad „šio siaubingo veiksmo priežastis dar reikia išsiaiškinti“.
Gedulas
„Tai, kas įvyko (...), paveiks daug žmonių, – naujienų agentūrai AFP sakė Magdeburge gyvenantis 27 metų kamerūnietis Faelis Kelionas. – Kadangi (įtariamasis) yra užsienietis, visuomenė bus nepatenkinta, ne tokia priimanti.“
Išpuolis sukrėtė ir miestą, ir visą šalį, užtemdė nuo viduramžių puoselėjamą vokišką kalėdinių mugių tradiciją.
Keli kiti Vokietijos miestai atsargumo sumetimais ir solidarizuodamiesi su Magdeburgu atšaukė savaitgaliui planuotas kalėdines muges.
O. Scholzas ir vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser (Nensi Fėzer) šeštadienį vakare turi dalyvauti pamaldose Magdeburgo katedroje.
„Mintimis esu su aukomis ir jų artimaisiais, – socialiniame tinkle „X“ parašė O. Scholzas. – Palaikome juos ir Magdeburgo žmones.“
Saksonijos-Anhalto žemės premjeras Reineris Haseloffas (Reineris Hazelofas) išpuolį Magdeburge pavadino katastrofa miestui, regionui ir visai šaliai. Jis pranešė, kad Saksonijoje-Anhalte vėliavos bus nuleistos iki pusės stiebo ir kad federalinė vyriausybė planuoja padaryti tą patį.
Pasak R. Haseloffo, jis su O. Scholzu aptars būtinas priemones ateičiai.
Policija paskelbė, kad užpuoliko automobilis per kalėdinę mugę rotušės aikštėje lėkė mažiausiai 400 metrų, palikdamas nuolaužų ir šukių ruožą.
Įtariamasis, kurį šalies žiniasklaida vadina Talebu A., yra psichiatras, gyvenantis Vokietijoje nuo 2006 metų, turintis leidimą nuolat gyventi.
Saudo Arabijos vyriausybė pareiškime „X“ išreiškė „solidarumą su Vokietijos žmonėmis ir aukų šeimomis“, ir „patvirtino atmetanti smurtą“, bet įtariamojo ryšio su karalyste nepaminėjo.