Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vokietijos lyderis Indijoje prašė paramos Vakarų pastangoms izoliuoti Rusiją

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas šeštadienį siekė Indijos garantijų, kad ji palaikys arba bent jau neblokuos Vakarų pastangų izoliuoti Rusiją dėl niokojančio karo prieš Ukrainą.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas / „IMAGO“/„Scanpix“

Po derybų su Indijos ministru pirmininku Narendra Modi O. Scholzas pabrėžė, kad besivystančios šalys patiria neigiamą poveikį dėl karo sukelto energijos ir maisto trūkumo, ir sakė besitikintis, kad Indija padės užtikrinti svarbiausių produktų tiekimą į Aziją, Afriką ir Amerikas.

N.Modi ir toliau laikėsi atsargaus požiūrio ir teigė, kad Indija nori, jog karas būtų užbaigtas dialogo ir diplomatijos priemonėmis.

„Indija yra pasirengusi prisidėti prie bet kokios taikos iniciatyvos“, – pridūrė jis.

Jis susilaikė nuo atviros kritikos Rusijai, nes Maskva yra stambi ginklų, naftos tiekėja, taip pat tenkinanti kitus Indijos ekonominius poreikius.

O.Scholzas sakė, kad Rusijos karas prieš Ukrainą „pažeidė pagrindinį principą, su kuriuo visi sutinkame – nekeisti sienų naudojant smurtą“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Narendra Modi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Narendra Modi

Nors po susitikimo nė vienas lyderis neatsakinėjo į žurnalistų klausimus, vėliau O. Scholzas Vokietijos žiniasklaidai sakė, kad jis su N. Modi „labai išsamiai ir intensyviai“ aptarė karą Ukrainoje, tačiau atsisakė detalizuoti, motyvuodamas konfidencialiu derybų pobūdžiu.

Prekybos susitarimas su ES

Šeštadienį į Indijos sostinę atvykęs O. Scholzas su N. Modi taip pat aptarė būdus, kaip skatinti ekonominį bendradarbiavimą, be kita ko, sudarant Europos Sąjungos ir Indijos laisvosios prekybos susitarimą. O.Scholzas aiškiai pareiškė, kad pasisako už laisvosios prekybos susitarimą, ir sakė, kad „asmeniškai užtikrins, jog (derybos) nebūtų vilkinamos“.

Ši kelionė yra pirmasis oficialus O. Scholzo vizitas į Indiją, nors tai jau ketvirtas jo susitikimas suN. Modi nuo 2021-ųjų, kai jis pradėjo eiti kanclerio pareigas, o tai rodo Vokietijos suinteresuotumą užmegzti ryšius su Naujuoju Deliu.

Šeštadienį laikraštyje „The Times of India“ išspausdintame interviu O. Scholzas teigė, kad „yra didžiulis potencialas intensyviau bendradarbiauti su Indija tokiuose sektoriuose kaip atsinaujinančioji energija, vandenilis, mobilumas, farmacija ir skaitmeninė ekonomika“.

Po penktadienį įvykusios vaizdo konferencijos su kitais Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderiais, prieš išvykdamas iš Berlyno, O. Scholzas sakė, kad „tarptautiniu mastu stengiamės aiškiai parodyti, kad Rusija yra viena pasaulyje dėl savo agresijos prieš Ukrainą“.

Vokietijos ambasadorius Indijoje Philippas Ackermannas sakė suprantantis, kodėl Indija perka daug naftos iš Rusijos.

„Tai sprendžia Indijos vyriausybė, o kadangi ją gaunate už labai mažą kainą, negaliu kaltinti Indijos vyriausybės, kad ji ją perka“, – Ph. Ackermanną citavo Naujojo Delio televizija NDTV.

Vokietija siekia diversifikuoti savo ekonominius santykius, jai ir kitoms Europos šalims stengiantis išvengti priklausomybės nuo Kinijos, sakė vienas Vokietijos pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Švari energija

N. Modi sakė, kad O. Scholzą lydinti verslo delegacija tvirtina susitarimus su Indija dėl skaitmeninių technologijų, telekomunikacijų sektoriaus ir tiekimo grandinių diversifikavimo.

O. Scholzas pakartojo, kad Vokietija džiaugiasi kvalifikuotais darbuotojais iš Indijos, ypač informacinių technologijų ir programinės įrangos pramonės srityse.

Vėliau šeštadienį kalbėdamas su žurnalistais O. Scholzas sakė, kad Vokietija galėtų padėti Indijai pasiekti ambicingų tikslų plėtojant atsinaujinančiosios energijos gamybą.

Pagal praėjusių metų gegužę abiejų šalių pasirašytus susitarimus Indija iki 2030-ųjų gaus 10,5 mlrd. dolerių (9,9 mlrd. eurų) paramą švarios energijos naudojimui skatinti.

O. Scholzo delegacijoje buvo keli Vokietijos verslo lyderiai, įskaitant „ThyssenKrupp“, kuri siekia Indijai parduoti daugiau povandeninių laivų, vadovą.

Paklaustas, ar pavyks sudaryti tokį sandorį su Indija, kuri yra didelė ginklų iš Rusijos pirkėja, O. Scholzas sakė, kad jam „susidarė įspūdis, jog Vokietijos technologijų kokybė čia labai pripažįstama ir vertinama“.

Dviejų dienų vizito atvykęs Vokietijos kancleris sekmadienį vyks į Indijos informacinių technologijų centrą Bengalūrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais