Vokietijos policija sulaikė įtariamąjį neonacių grasinimų byloje

Vokietijos policija sulaikė vyrą, įtariamą siuntus laiškus su grasinimais, įkvėptus šešėlinės neonacių kuopelės, kuri šio amžiaus pradžioje įvykdė virtinę rasistinių žmogžudysčių, antradienį pranešė prokurorai.
Vokietijos policija
Vokietijos policija / ZUMAPRESS/Scanpix nuotr.

Šis 53 metų bedarbis Vokietijos pilietis yra teistas už nusikaltimus, susijusius su ultradešiniųjų veikla, informavo vakarinio Frankfurto miesto prokuratūra.

Pasak prokuratūros, esama „rimtų įtarimų“, kad jis nuo 2018 metų rugpjūčio išsiuntė virtinę „grasinančių laiškų, kurio turinys kupinas neapykantos, įžeidimų ir grasinimų“.

Tie laiškai pasirašyti pseudonimu „NSU 2.0“, o tai yra aliuzija į „Nacionalsocialistų pogrindį“ – 2011 metais demaskuotą neonacių ekstremistų organizaciją, nužudžiusią 10 žmonių ir paslėpusią tris bombas.

Laiškai daugiausia buvo skirti valstybės tarnautojams – daugiausia federalinio parlamento nariams ir Heseno žemės įstatymų leidėjams.

Tyrėjai iš pradžių įtarinėjo, kad minėtas vyras turi ryšių su policija, nes informacija apie grasinimų sulaukusius asmenis buvo gauta iš nuovadų.

Tačiau prokurorai pareiškė, kad sulaikytasis nėra policijos pareigūnas. Vyras buvo sulaikytas per kratą jo bute Berlyne.

2019 metų birželį įvykdytas migrantus rėmusio politiko Walterio Lubcke nužudymas sukrėtė šalį ir išryškino augančią ultradešiniųjų ekstremizmo grėsmę.

Anksčiau NSU nužudė aštuonis imigrantus iš Turkijos, graiką, taip pat vokietę policininkę, o tyrėjai ilgą laiką pagrindinį dėmesį skyrė Vokietijos imigrantų bendruomenėms ir neigė, jog nusikaltimai buvo rasiškai motyvuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis