Politikas mano, kad jeigu tokie teismai funkcionuotų komercinio arbitražo teismų pavyzdžiu, jų atsiradimas – įmanomas.
J.Hartloffas pabrėžė, kad teisminis procesas galėtų įvykti tik tokiu atveju, jeigu šariato normos būtų priimtinos abiems pusėms. Tokiu atveju, politiko nuomone, Vokietijoje būtų galima vykdyti teisingumą Islamo teisės pagrindu.
Tiesa, J.Hartloffas nemano, kad šariato normas reiktų vykdyti pažodžiui. „Nenorime grįžti į akmens amžių. Žmonių daužymas akmenimis prieštarauja žmogaus teisėms“, – sakė jis.
Jo nuomone, šariato teismuose neturėtų būti nagrinėjami baudžiamieji nusikaltimai. Islamo normas, jo įsitikinimu, galima būtų taikyti ginčuose dėl pinigų, nesutarimuose dėl palikimo.
J.Hartloffo pareiškimai papiktino jo kolegas, rašo „Frankfurter Rundschau“. Heseno žemės teisingumo ministras Joergas-Uwe Hahnas pabrėžė, kad teisingumą šalyje vykdo Vokietijos teismai, todėl niekas neturėtų dubliuoti jų funkcijų. Kai kurie politikai prabilo, kad J.Hartloffas turi atsistatydinti.
Imigrantų integracijos klausimus kuruojantis Michaelas Frieseris žiniasklaidai sakė, kad šariato teismai galėtų spręsti skyrybų klausimus. Tačiau jis pridūrė, kad Vokietijoje imigrantams ir taip nėra sudaromos kliūtys spręsti konfliktus pagal jiems įprastas teisines normas.