Planas „apima maždaug 267 mln. eurų (271 mln. JAV dolerių) kapitalo padidinimą sumokant 1,7 euro už akciją emisijos kainą“, dėl kurio „[valstybės] valdomas „Uniper“ akcijų paketas sudarys maždaug 30 proc.“, taip pat kredito linijos, kurią energetikos milžinė gali gauti iš valdtybinio skolintojo „KfW“, padidinimą iki 9 mlrd. eurų, pranešė „Uniper“.
Grupė galės pasinaudoti paskola „iki 7,7 mlrd. eurų“ vertės privalomų konvertuojamų obligacijų forma, kurios galiausiai taps akcijomis.
Taip pat planuojama padidinti kredito liniją, kurią įmonė galės iš „KfW“, nuo 2 iki 9 mlrd. eurų, pranešė „Uniper“.
„Uniper“ yra gyvybiškai svarbi įmonė mūsų šalies ekonominiam vystymuisi ir mūsų piliečių aprūpinimui energija“, – po pranešimo žurnalistams pareiškė kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas).
„Uniper“ taip pat teigė, kad Vokietijos vyriausybė planuoja įvesti bendrą mechanizmą, kad visi dujų importuotojai nuo spalio 1 dienos perkeltų trūkstamų rusiškų dujų pakeitimo kitais šaltiniais išlaidas vartotojams.
Ši priemonė, kurios ilgą laiką prašė energetikos milžinė, gali smarkiai išauginti sąskaitas už dujas, tačiau O.Scholzas pažadėjo jos poveikį sušvelninti vyriausybės priemonėmis.
Nuo birželio vidurio Maskvos žingsniai apriboti tiekimą Vokietijai privertė „Uniper“ atsigręžti į brangesnę dujų rinką, kad galėtų aptarnauti savo klientus, todėl energetikos grupei tenka patirti papildomų išlaidų.
Vienai didžiausių rusiškų dujų importuotojų „Uniper“ tenka svarbus vaidmuo Vokietijos energetikos infrastruktūroje; ji yra didžiausia dujų saugyklų operatorė šalyje.
Nors Vokietijos vyriausybė įpareigojo saugyklas užpildyti iki žiemos, dujų stygius taip pat privertė „Uniper“ panaudoti dujas iš savo atsargų.
Grupė kreipėsi į Vokietijos vyriausybę dėl pagalbos liepos 8 dieną.
Nuo tada vyksta derybos tarp „Uniper“, Vokietijos vyriausybės ir „Uniper“ patronuojančios bendrovės, suomių „Fortum“.