Anot žurnalisto, jis padarė tokią išvadą susipažinęs su „slapta ataskaita, kurią vadovybei pateikė vienas BND (Vokietijos federalinė žvalgybos tarnyba) darbuotojas“. „Trijų puslapių ataskaitoje, kuri parašyta 2014 metų kovą, teigiama, kad Rusijos Federalinės saugumo tarnybos karininkas įdėjo keletą trotilo užtaisų su distanciniu valdymu į prezidentinį lėktuvą. Jo kolegos iš Lenkijos Varšuvos oro uoste padėjo“, – teigė J.Rothas.
Tiesa, visiškai užtikrinti, kad ši ataskaita tikra, žurnalistas negali, bet esą ją parengė J.Rotho pažįstamas žvalgybininkas, turintis itin plačius ryšius vyriausybiniuose sluoksniuose Lenkijoje ir Rusijoje. Dokumente, pasak žurnalisto, nurodyti to Rusijos karininko net vardas ir pavardė, o visa informacija remiasi dviejų nesusijusių šaltinių Lenkijoje ir Rusijoje duomenimis.
Tie šaltiniai itin detaliai nupasakojo, kaip į lėktuvą buvo padėti sprogmenys, dėl ko ir sudužo lėktuvas, o katastrofos metu žuvo Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir dar nemaža grupė aukštų šios šalies pareigūnų.
Oficialiose ataskaitose, kurias pateikė tiek Lenkijos, tiek Rusijos pusė, teigiama, kad sprogmenų pėdsakų lėktuvo nuolaužose neaptikta. Vis dėlto abejojančių dėl nelaimės priežasčių Lenkijoje yra išties daug, ypač tarp žuvusio prezidento brolio Jaroslawo Kaczynskio partijos narių ir sekėjų.
J.Rotho teigimu, motyvas, kodėl įvykdytas šis teroristinis išpuolis, aiškus, nes „L.Kaczynskis buvo aršus Vladimiro Putino ir Kremliaus kritikas, priešinosi milijardinėms sutartims su „Gazprom“.
Žurnalistas įsitikinęs, kad jo knyga tikrai sukels daug triukšmo.
Prezidentinis Lenkijos lėktuvas sudužo 2010 metų balandžio 10 dieną. Juo skrido prezidentas L.Kaczynskis su žmona ir delegacija, ketinusi pagerbti Katynės aukas.