Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 11 29 /19:36

Vokietijos žvalgybos vadovas: rinkimai gali tapti Rusijos kibernetinių atakų taikiniu

Vokietijos užsienio žvalgybos vadovas Bruno Kahlis antradienį perspėjo, kad Rusija gali siekti kibernetinėmis atakomis žlugdyti kitais metais ekonomiškai pajėgiausioje Europos valstybėje vyksiančius rinkimus.
Bruno Kahlis
Bruno Kahlis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Vokietija Rinkimai

„Europa ir, ypač, Vokietija, yra šių trikdymų centre“, – dienraščiui „Sueddeutsche Zeitung“ sakė B.Kahlis.

Šis perspėjimas lydėjo Vokietijos telekomunikacijų bendrovės „Deutsche Telekom“ pirmadienį paskelbtą pranešimą, kad programišiai buvo sutrikdę interneto paslaugų tiekimą beveik milijonui šios kompanijos klientų.

B.Kahlis teigia esant požymių, kad kibernetinės atakos vyksta be jokio tikslo, išskyrus siekį pasėti politinį netikrumą.

Paklaustas, ar sutinka su Vašingtono vertinimu, kad Rusija siekė kibernetinėmis atakomis kištis į JAV rinkimus, B.Kahlis atsakė: „Yra požymių, kad tai atėjo iš šio fronto.“

„Įvardyti veikėju kokią nors valstybę – techniškai sudėtinga. Bet esama tam tikrų įrodymų, kad valstybė (tokią veiklą) bent jau toleruoja ar jos pageidauja“, – pridūrė jis.

Kanclerė Angela Merkel lapkričio pradžioje sakė, kad Rusija gali bandyti kibernetinėmis atakomis arba dezinformacijos kampanijomis paveikti Vokietijos visuotinius rinkimus, vyksiančius 2017 metų rudenį.

Kanclerė Angela Merkel lapkričio pradžioje sakė, kad Rusija gali bandyti kibernetinėmis atakomis arba dezinformacijos kampanijomis paveikti Vokietijos visuotinius rinkimus, vyksiančius 2017 metų rudenį.

Šį sekmadienį programišiai buvo nutraukę ar sutrikdę maždaug 900 tūkst. „Deutsche Telekom“ klientų prieigą prie interneto.

Remdamasis saugumo ekspertais, kurių pavardžių nenurodė, dienraštis „Tagesspiegel“ pranešė, kad šią kibernetinę ataką galėjo įvykdyti Rusijos programišiai.

Pastaraisiais metais prieš Vokietiją buvo surengta daugybė kibernetinių atakų. Rugsėjo mėnesį kelios politinės partijos buvo atakuotos suklastotais elektroniniais laiškais neva iš NATO būstinės. Laiškuose iš tikrųjų buvo nuoroda, kurią spragtelėjus į aukų kompiuterius būdavo įdiegiama šnipinėjimo programa.

2015 metais programišiai atakavo Vokietijos parlamentą Bundestagą. Vėliau saugumo tarnybos dėl šios atakos kaltino Rusiją.

Angela Merkel: „Turime išmokti tvarkytis su Rusijos kibernetinėmis atakomis“

Kibernetinės atakos iš Rusijos dabar yra tokios dažnos, kad Vokietija privalo išmokti dorotis su jomis kaip su kasdienio gyvenimo dalimi, antradienį sakė kanclerė Angela Merkel.

Ji tai pareiškė pagrindinei Europos ekonomikai patyrus didžiausią visų laikų kibernetinį antpuolį.

A.Merkel sakė nežinanti, kas surengė ataką, per kurią be interneto liko beveik milijonas „Deutsche Telekom” klientų, tačiau pridūrė: „Tokios kibernetinės atakos – ar hibridiniai konfliktai, kaip jie vadinami Rusijos doktrinoje, – dabar yra kasdienio gyvenimo dalis, ir mes privalome išmokti su jomis dorotis.“

„Turime informuoti žmones, aiškiai reikšti mūsų politinius įsitikinimus“, – sakė kanclerė ir paragino visuomenę „nesileisti būti suerzinamai“ tokių piktavališkų operacijų.

„Jūs tiesiog turite žinoti, kad toks dalykas yra, ir išmokti su juo gyventi“, – kalbėjo A.Merkel žurnalistams.

Kanclerė lapkričio pradžioje sakė, kad Rusija gali bandyti kibernetinėmis atakomis arba dezinformacijos kampanijomis paveikti Vokietijos visuotinius rinkimus, vyksiančius 2017 metų rudenį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais