„Wagner“ daliniai praktiškai apsupo Bachmutą, liko tik vienas kelias“, – sakė Jevgenijus Prigožinas, ragindamas Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, kad Ukrainos pajėgos paliktų miestą.
Naujienų agentūra AFP kol kas negali patikrinti šio teiginio.
Bachmute, kuris anksčiau garsėjo savo druskos kasyklomis ir putojančiuoju vynu, tebevyksta ilgiausia ir kruviniausia kova nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.
Su Kremliumi susijusio verslininko J.Prigožino įkurta „Wagner“ užima centrinę vietą kovoje dėl Bachmuto.
„Jei anksčiau kovojome su profesionalia kariuomene, tai dabar vis dažniau matome pagyvenusius žmones ir vaikus“, – teigė J.Prigožinas vaizdo įraše, kuris buvo nufilmuotas ant vieno iš pastatų stogo.
„Jie kovoja, bet jų potenciali gyvenimo trukmė Bachmute dabar yra labai trumpa, viena ar dvi dienos... suteikit jiems galimybę palikti miestą“, – sakė jis.
Tuomet vaizdo įraše pasirodo pagyvenęs žmogus ir du jaunesni vyrai, kurie prašo Ukrainos prezidento leisti jiems išvykti iš Bachmuto.
Nors Ukraina yra įsipareigojusi ginti „Bachmuto tvirtovę“, Kyjivas susiduria su Maskvos pajėgomis, siekiančiomis užimti miestą, kuris yra svarbesnis savo simboline, o ne karine prasme.
Ukrainos pareigūnai pareiškė, kad mūšiai darosi vis sudėtingesni po to, kai Rusija per pastarąsias savaites paskelbė užėmusi kelis kaimus netoli Bachmuto.
Maskva jau kelis mėnesius siekia užimti Bachmutą, o tarp „Wagner“ ir Rusijos kariuomenės atsirado aštrių nesutarimų: J.Prigožinas kaltina kariuomenę, kad ši neaprūpina jo kovotojų reikiama amunicija.
Bachmutas gali turėti daugiau politinės nei karinės reikšmės, nes Maskva nekantriai laukia bet kokios pergalės po kelis mėnesius trukusio lėto stūmimosi į priekį Ukrainos rytuose ir nesėkmių kitur, tačiau V.Zelenskis pažadėjo šį miestą ginti kuo ilgiau.
Pasak pareigūnų, Bachmute, kur prieš karą gyveno apie 70 000 žmonių, dabar yra likę 5 000 civilių gyventojų, įskaitant apie 140 vaikų.