Kalbant apie „Wagner“ buvimą Baltarusijoje, šiuo metu nėra jokių požymių, kad grupuotės kovotojai vykdytų provokacijas ar bandytų tai daryti, tačiau niekada negalima to atmesti, sakė jis.
M. Kučinskis pažymėjo, kad Baltarusijos pusė buvo oficialiai informuota apie praėjusį sekmadienį įvykusį incidentą, kai Baltarusijos pareigūnai padėjo nelegaliems migrantams įveikti pasienio tvorą nukirpdami vielas, o vėliau užsandarinę skylę tvoroje, kad vyrai negalėtų grįžti atgal į Baltarusiją.
Po „Wagner“ boso Jevgenijaus Prigožino birželį surengto maišto prieš Rusijos karinę vadovybę grupės ateitis kelias savaites buvo neaiški. Maištas baigėsi, kai birželio 24 dieną J. Prigožinui ir jo kovotojams buvo pasiūlytas prieglobstis Baltarusijoje.
Prieš dvejus metus iš Artimųjų Rytų ir Afrikos į Lenkiją, Latviją ir Lietuvą per Baltarusijos sieną pradėjo plūsti daugybė migrantų, siekiančių patekti į ES.
Atsižvelgdama į įtemptą situaciją pasienyje su Baltarusija, Latvijos vyriausybė vasario 1 dieną nusprendė iki rugpjūčio 10 dienos pratęsti nepaprastąją padėtį pažeidžiamiausiose vietovėse. Pirmą kartą Ludzos, Kraslavos ir Aukštutinės Dauguvos apylinkėse bei Daugpilio mieste ji buvo paskelbta 2021-ųjų rugpjūčio 11-ąją, siekiant kovoti su smarkiai išaugusiu nelegalių sienos kirtimų skaičiumi.
Šalies valdžios institucijos mano, kad Baltarusijos autoritarinio vadovo Aliaksandro Lukašenkos režimo bandymai išstumti migrantus per Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos sienas yra hibridinio karo, nukreipto prieš šias šalis, metodas.
Kaip pranešama, šiemet Latvijos sienos neleista kirsti iš viso 5 461 asmenims, o 279 asmenims leista atvykti dėl humanitarinių priežasčių.
Praėjusiais metais nuo bandymo nelegaliai kirsti sieną buvo sustabdyti 5 286 asmenys. 217 asmenų į Latviją buvo įleisti dėl humanitarinių priežasčių.