„WikiLeaks“ įkūrėjui bus grąžinta galimybė komunikuoti su išorės pasauliu

Ekvadoro vyriausybė panaikins dalį suvaržymų Julianui Assange'ui komunikuoti su išorės pasauliu iš šalies ambasados Londone, kur nuo 2012-ųjų slepiasi vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjas.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Galimybė komunikuoti su išorės pasauliu per internetą ar mobiliuoju telefonu iš J.Assange'o buvo atimta pernai kovą.

„Ekvadoras pasakė „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui, kad po penktadienį įvykusių dviejų aukštų JAV pareigūnų ir Ekvadoro prezidento Lenino Moreno susitikimų atšauks jam taikomą izoliacijos režimą“, – rašoma sekmadienį „WikiLeaks“ išplatintame pranešime.

„WikiLeaks“ vyriausiasis redaktorius Kristinnas Hrafnssonas sakė, jog tai teigiamas žingsnis, tačiau pridūrė, kad didžiulį susirūpinimą tebekelia faktas, kad J.Assange'o laisvė reikšti savo nuomonę vis dar apribota“.

Sprendimas nutraukti J.Assange'o ryšį su išoriniu pasauliu buvo priimtas atsižvelgus į tai, kad jis sulaužė 2017 metais duotą pažadą nesikišti į kitų valstybių reikalus, kol yra apsistojęs Ekvadoro ambasadoje, tąsyk nurodė šalies vyriausybė.

Šie suvaržymai buvo įvesti kelios dienos po to, kai J.Assange'as socialiniame tinkle „Twitter“ kritiškai atsiliepė apie Didžiosios Britanijos poziciją, kad Rusija atsakinga už kovo 4 dieną Anglijos pietiniame Slosberio mieste įvykdytą išpuolį, per kurį buvęs Rusijos karinės žvalgybos pulkininkas ir jo duktė buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga.

J.Assange'as virtinėje tviterio žinučių taip pat pasmerkė nušalinto Katalonijos vadovo Carles'o Puigdemont'o areštą. Šis veikėjas buvo sulaikytas Vokietijoje pagal Ispanijos išduotą Europos arešto orderį dėl jo vaidmens Katalonijai pernai bandant vienašališkai paskelbti nepriklausomybę.

Ekvadoras ambasadoje įrengė blokatorių, kad J.Assange'as negalėtų naudotis elektroniniu paštu, taip pat apribojo jo lankytojų skaičių.

„WikiLeaks“ įkūrėjas Ekvadoro ambasadoje Londone slepiasi nuo 2012 metų birželio. Į ambasadą jis atėjo siekdamas išvengti Europos arešto orderio ir išdavimo Švedijai dėl 2010 metais šioje Skandinavijos šalyje pradėto tyrimo dėl įtariamo išžaginimo ir lytinės prievartos.

Švedija pernai nutraukė tyrimą J.Assange'o atžvilgiu, bet britų policija vis dar siekia jį areštuoti, nes „WikiLeaks“ įkūrėjas nepasirodė teisme pažeisdamas paleidimo už užstatą sąlygas.

Jeigu būtų suimtas, J.Assange'ui grėstų ekstradicija į Jungtines Valstijas, siekiančias teisti jį už tūkstančių įslaptintų dokumentų nutekinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų