Sekmadienį vakare Hararės baruose ir kavinėse pasiklausyti 93 metų prezidento kreipimosi per televiziją susirinkę žmonės tikėjosi, kad jis praneš apie savo atsistatydinimą.
Tačiau neišgirdę tokios žinutės, jie buvo priblokšti ir nusivylę. Baiminamasi, kad tokia R.Mugabe taktika gali išprovokuoti smurtinį atsaką.
Netgi anksčiau jam buvusi ištikima valdančioji partija ZANU-PF pašalino R.Mugabe iš savo pirmininko posto ir perspėjo, kad sieks surengti jo apkaltą, jeigu prezidentas neatsistatydins iki pirmadienio vidurdienio (vietos ir Lietuvos laiku).
Praėjus šiam terminui, partija kol kas nepakomentavo, kokių veiksmų ketina imtis.
Tikėtina, kad dėl šio atsisakymo trauktis kariuomenės vadai surengs pasitarimą.
Praėjus ZANU-PF paskelbtam terminui, grupė triukšmingų demonstrantų susirinko prie Zimbabvės universiteto Hararėje ir reikalavo, kad R.Mugabe atsistatydintų.
R.Mugabe kalba vainikavo neįprastą savaitgalį, kai Zimbabvės gyventojai džiūgavo ir liejo pyktį gatvėse, nors dar prieš savaitę už tokius veiksmus būtų sulaukę šiurkštaus valdžios atsako.
Vis dėlto žmonių džiaugsmą greitai pakeitė neviltis, nes R.Mugabe ignoravo šį sambrūzdį ir atsainiai paskelbė pirmininkausiantis ZANU-PF vadovų suvažiavimui, ignoruodamas partijos pastangas nuo jo atsiriboti.
Londonas pareiškė nuomonę
R.Mugabe „prarado žmonių ir savo partijos paramą“, pirmadienį pareiškė Jungtinė Karalystė.
„Po vakarykščių įvykių matome, kad nežinia kaip viskas toliau klostysis Zimbabvėje, – sakė Jungtinės Karalystės premjerės Theresos May oficialus atstovas. – Tačiau visiškai aišku, kad R.Mugabe prarado žmonių ir savo partijos paramą.“
„Nors situacija išlieka miglota, norime paraginti vengti smurtinių veiksmų, tikimės, kad viskas bus išspręsta taikiai“, – pridūrė jis.