Komentuodamas žiniasklaidos pranešimus, kad NATO karinėms mašinoms gali būti sunku įveikti sunkiai pravažiuojamas vietoves Baltijos šalyse, Rygoje viešintis A.Bradshowas sakė žurnalistams: „Visos šios problemos veikia ir agresorių, ir gynėją. Gynėjas siekia pasinaudoti visais šiais veiksniais. Sakyčiau, kad viskas, kas trukdo šarvuotosios technikos judėjimui, yra teigiamas privalumas.“
Generolas taip pat tikino, kad NATO neabejoja galinti veiksmingai apginti Baltijos regioną.
„NATO prieinami ištekliai yra milžiniški. Jie yra proporcingi Aljanso dydžiui ir uždaviniui, su kuriuo susiduriame vykdydami kolektyvinę gynybą. Kuriant gynybos planus ne visuomet kliaunamasi simetrija. Ne visuomet siekiama vienas pajėgas atsverti visiškai tokiomis pačiomis pajėgomis. Priešingai – gana dažnai kuriama asimetrija, siekiant suteikti pranašumą“, – sakė SACEUR pavaduotojas.
Visos šios problemos veikia ir agresorių, ir gynėją. Sakyčiau, kad viskas, kas trukdo šarvuotosios technikos judėjimui, yra teigiamas privalumas.
Pasak jo, Aljansas turi daug itin profesionalių vadų ir lyderių, kurie išmano, kaip organizuoti gynybą įvairiomis gamtinėmis sąlygomis ir kokia įranga tam yra tinkama.
Komentuodamas apie padidėjusį Rusijos ginkluotųjų pajėgų aktyvumą A.Bradshawas pažymėjo, kad Rusija į ginkluotąsias pajėgas investuoja milžiniškus pinigus.
„Kiekvieną mėnesį mes girdime apie kai kuriuos naujus Rusijos pajėgų įsigijimus. Kyla klausimas, kam visa tai. Nes NATO akivaizdžiai yra gynybinis aljansas. Tereikia tik pasižiūrėti į mechanizmus, kaip priimami NATO sprendimai, kad suprastum, jog tai negali būti agresyvus aljansas. Jis negrasinantis. Mes laikome ginkluotąsias pajėgas proporcingai gynybos užduotims, ne daugiau. Mes klausiame, kodėl NATO kaimynės turėtų stengtis elgtis kitaip“, – kalbėjo generolas.
„Suprantama, jeigu Rusija stengiasi pasiekti reikšmingų savo pajėgumo pokyčių, mes turime reaguoti į bet kuriuos pokyčius savo būdu. Aš nenorėčiau matyti naujų ginklavimosi varžybų šiais laikais, kai yra kitų poreikių mūsų ekonomikoje. Mano nuomone, Rusijos ekonomiką turėtų neigiamai paveikti ginklavimosi varžybos. Esu visiškai įsitikinęs, kad NATO ir toliau laikys ginkluotąsias pajėgas, proporcingas grėsmei, su kuria jos susiduria“, – sakė jis.
Latvijos gynybos akademija Rygoje rugsėjo 13–25 dienomis rengia pratybas „Tvirta piramidė ir tvirta viršūnė“ (Steadfast Pyramid and Steadfast Pinnacle 2015), kuriose dalyvauja 48 vyresnieji karininkai iš NATO šalių, Suomijos ir Švedijos.