Vos diena anksčiau apie tokį sprendimą paskelbė Saudo Arabija.
Tuo tarpu pirmadienį JAV ir Izraelio delegacijos lankėsi Abu Dabyje, į kurį atvyko pirmuoju tiesioginiu komerciniu skrydžiu iš Tel Avivo, taip pažymėdamos žydų valstybės ir Jungtinių Arabų Emyratų ryšių normalizavimą.
Bahreinas, kaip ir Saudo Arabija, nepalaiko oficialių diplomatinių santykių su Izraeliu, tačiau sprendimas vykdyti skrydžius laikomas bendradarbiavimo su žydų valstybe ženklu.
„Bahreinas leis kirsti jo oro erdvę vykdant visus skrydžius į ir iš JAE į visas šalis“, – pranešė oficiali Bahreino naujienų agentūra, remdamasi oficialiu šaltiniu iš Susisiekimo ministerijos.
JAE ir Izraelis susitarė normalizuoti ryšius susitarimu, pasiektu tarpininkaujant Jungtinėms Valstijoms, apie kurį praėjusį mėnesį paskelbė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, o JAE tapo pirmąja Persijos įlankos šalimi ir tik trečiąja arabų valstybe, užmezgusia diplomatinius santykius su Izraeliu.
Ryšiai tarp Bahreino – pirmosios Persijos įlankos valstybės, parėmusios JAE ir Izraelio susitarimą – ir žydų valstybės siekia 10-ąjį dešimtmetį.
JAE sprendimą normalizuoti ryšius su Izraeliu palankiai įvertino kai kurios arabų šalys, tačiau, nepaisant JAV entuziazmo, kitos šalys atmetė šią idėją, o dalis jų išlieka atsargios.
Tuo tarpu palestiniečiai pasmerkė susitarimą kaip JAE dūrį į nugarą.
Nepaisant to, JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo, kuris praėjusį mėnesį lankėsi Viduriniųjų Rytų regione, išreiškė optimizmą, kad prie susitarimo prisijungs daugiau arabų tautų.
Pasak analitikų, Bahreinas yra viena iš labiausiai tikėtinų šalių, galinčių pasekti JAE pėdomis.