Žiniasklaida: Berlynas spaudžia Jeaną-Claude'ą Junckerį trauktis iš Europos Komisijos pirmininko posto

Britų sekmadieninis laikraštis paskelbė, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel yra nepatenkinta Jeano Claude'o Junckerio veiksmais prieš Britanijoje įvykusį referendumą, kuriame buvo nubalsuota už šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos, taip pat jo planais vadovauti deryboms dėl Jungtinės Karalystės išstojimo.
Jeanas-Claude'as Junckeris
Jeanas-Claude'as Junckeris / „Scanpix“/AP nuotr.

Neįvardytas vokiečių ministras sakė leidiniui, kad spaudimas J.C.Junckeriui „atsistatydinti tik didės, o kanclerė A.Merkel galiausiai turės tuo pasirūpinti ateinančiais metais“.

„Junckeris ir vėl veikė prieš bendrus interesus, o jo reakcijos į Britanijos referendumą buvo labai žalingos“, – pridūrė šaltinis.

Ši įtampa iš dalies susijusi su klausimu, kas imsis vadovauti deryboms, kai Jungtinė Karalystė oficialiai paskelbs ketinanti pasitraukti ir aktyvuos ES sutarties 50-ąjį straipsnį.

Dėl vadovaujamo vaidmens šiame procese varžosi tiek ES narės, tiek Europos Komisija.

J.C.Junckeris mėgino paskirti vyriausiuoju derybininku savo svarbų patarėją Martiną Selmayrą, tačiau Europos Vadovų Taryba užbėgo jam už akių, įkūrusi „Brexit“ darbo grupę, vadovaujamą belgų diplomato Didier Seeuwso.

Kalbama, kad tas paskyrimas supykdė M.Selmayrą, o šaltiniai Europos Komisijoje sakė „EUobserver“, kad Taryba labai skubėjo perimti vadovaujamą vaidmenį.

J.C.Junckeris taip pat spaudė Britaniją greitai paskelbti apie savo apsisprendimą palikti Bendriją, palaikydamas poziciją, jog šio proceso atidėliojimas tik pratęs netikrumą. Tuo tarpu A.Merkel ir kai kurios ES šalys pasisako už santūresnę strategiją.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel
AFP/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel

Kaip pranešama, A.Merkel taip pat esą sakė, kad J.C.Junckeris tapo „problemos dalimi“ ir kad jo neseniai įvykęs susitikimas su Škotijos pirmąja ministre Nicola Sturgeon buvo provokuojamas.

Škotijoje dauguma referendumo dalyvių nubalsavo už pasilikimą Bendrijoje. Praėjus kelioms dienoms po balsavimo N.Sturgeon nuvyko į Briuselį, kur, stovėdama greta J.C.Junckerio, pasisakė už savo regiono nepriklausomybę.

Nors J.C.Junckeris tikino, kad Europos Komisija visiškai neketina kištis į Škotijos troškimą likti ES dalimi, jis sakė žurnalistams, kad to regiono pozicija „nusipelnė būti išklausyta Briuselyje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų