Tai būtų didelė nuolaida demokratijos reikalaujantiems protestuotojams, jau tris mėnesius rengiantiems didžiules demonstracijas.
C.Lam, nerinkta pusiau autonominio miesto vadovė, apie sprendimą atšaukti įstatymą turėtų pranešti trečiadienį po pietų, remdamiesi šaltiniais paskelbė laikraštis „South China Morning Post“ ir naujienų svetainė HK01.
Šios naujienos išprovokavo džiūgavimą miesto vertybinių popierių biržoje, kur akcijų indeksas po pietų pakilo 4 proc., sustiprėjus viltims, kad C.Lam ir Pekinas, atsisakydavę daryti kokias nors nuolaidas, pagaliau galbūt nori pasiūlyti politinį sprendimą.
Pirmieji pranešimai apie galimą tokį C.Lam pareiškimą pasirodė trečiadienį per pietus, kai Pekiną palaikantys parlamentarai pasakė, jog buvo iškviesti susitikti su lydere.
Vienas parlamentaras, kuris nenorėjo viešinti savo pavardės, naujienų agentūrai AFP sakė, kad jų stovyklos buvo paprašyta 16 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku susitikti su C.Lam prieš numatomą svarbų pareiškimą.
Tuomet pasirodė pranešimų, kad kalbama apie visišką minėto įstatymo atšaukimą.
„Tai bandymas atvėsinti atmosferą“, – „South China Morning Post“ sakė vienas šaltinis.
Honkonge pastaraisiais mėnesiais įvyko dešimtys protestų už demokratiją, kuriuos išprovokavo nepritarimas C.Lam bandymui prastumti įstatymą dėl įtariamųjų ekstradicijos į pagrindinę Kinijos teritorijos dalį.
Demonstracijos virto platesne kampanija už demokratiją, kurios metu neišvengta protestuotojų ir policijos susirėmimų. Šie įvykiai yra didžiausias iššūkis Pekinui Honkonge nuo 1997 metų, kai buvusi kolonijinė valdytoja Didžioji Britanija miestą sugrąžino Kinijai.
Pastaruosius tris mėnesius ir C.Lam, ir Pekinas atsisakydavo leistis į kokius nors kompromisus, išskyrus ekstradicijos įstatymo suspendavimą. Protestuotojai reikalavo visiškai atšaukti įstatymą.