Pasak diplomatinių „Reuters“ šaltinių, Turkija darė spaudimą į bendrą pareiškimą neįrašyti užuominų apie sankcijas, reikalavimų paleisti politinius kalinius, taip pat grasinimų įšaldyti NATO bendradarbiavimo su Baltarusija programas.
Diplomatų teigimu, Turkijos tikslas galėjo būti ryšių su Maskva ir „Turkish Airlines“ skrydžių į Minską išsaugojimas. Diplomatų manymu, Ankara taip siekė neužkirsti kelio rusų ir baltarusių turistų srautui į Turkiją.
Ankara tokių kaltinimų nekomentavo.
Pasak vieno iš diplomatų, daugelis NATO atstovų nebuvo patenkinti Turkijos elgesiu.
Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Baltarusijos režimas įvykdė „valstybinį lėktuvo užgrobimą“.
Sekmadienį iš Atėnų į Vilnių skridusio „Ryanair“ lėktuvo įgula sulaukė melagingo Minsko dispečerių įspėjimo apie orlaivyje esančią bombą.
Lėktuvui nusileidus Minske, buvo sulaikytas juo skridęs nepriklausomas žurnalistas R.Protasevičius ir jo mergina S.Sapega.
Minskas tikino grasinimo sulaukęs iš palestiniečių grupuotės „Hamas“, kuri tokius kaltinimus paneigė. Vėliau autokratas prezidentas Aliaksandras Lukašenka tvirtino, kad įspėjimo sulaukta iš Šveicarijos.
Elektroninio pašto paslaugų teikėjas „Proton Technologies AG“ ketvirtadienį pranešė, kad elektroninis laiškas apie tariamą sprogmenį buvo išsiųstas jau nukreipus orlaivį.