„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Žiniasklaidos milžinai neapsižiūrėjo: ne, olandė paauglė nepasirinko eutanazijos

Trečiadienį „The Washington Post“, „Daily Mail“, „The Daily Beast“ ir kiti populiarūs naujienų portalai sumirgėjo antrašte apie esą eutanaziją, legaliai atliktą paauglei, kuri nebegalėjo kęsti skausmo dėl išprievartavimo vaikystėje. Tai netiesa.
Noa Pothoven
Noa Pothoven / „Facebook“ nuotr.

Procedūra 17-metei olandei Noa Pothoven neva buvo atlikta sekmadienį. Paauglė vaikystėje buvo prievartaujama, o pastaraisiais metais kentė depresiją, panikos priepuolius, kovojo su anoreksija.

Todėl mergina esą ir pasirinko pasitraukti iš gyvenimo. Pareigūnai leido atlikti procedūrą, o N.Pothoven gyvybė užgeso sekmadienį.

Šeštadienį olandė, kurią piktadariai vaikystėje buvo užpuolę tris kartus, socialiniame tinkle „Instagram“ dar paskelbė, kad „kvėpuoja, bet jau nebegyvena“. 17-metė ilgai slėpė praeities traumas.

„Eisiu tiesiai prie reikalo – po daugiausiai 10 dienų aš būsiu mirusi. Po daugybės metų kovos esu išsekusi. Jau kuris laikas nevalgau ir negeriu.

Po diskusijų ir įvertinimų buvo nuspręsta mane paleisti, nes mano kančios nepakeliamos“, – „Instagram“ rašė N.Pothoven. Jos paskyra dabar jau uždaryta.

Vieni skaitytojai žavėjosi N.Pothoven, kuri yra parašiusi autobiografinę knygą „Nugalėti ar mokytis“, drąsa, kiti baisėjosi dėl to, kad eutanazijai buvo uždegta žalia šviesa.

Nyderlanduose kreiptis dėl eutanazijos gali ir 12 metų vaikai – tiesa, medikai prieš tai turi nustatyti, ar paciento skausmas iš tiesų nepakeliamas. Eutanazija taip pat legali kai kuriose JAV valstijose, Kanadoje ir Belgijoje.

Bet pranešimas, esą N.Pothoven buvo atlikta legali eutanazija, nėra teisingas.

Nyderlandų spauda to nė neskelbė – „Politico“ žurnalistė Naomi O'Leary tviteryje parašė, kad užtruko 10 minučių, kol susisiekė su originalios publikacijos autoriumi, kuris patikslino informaciją.

Taip, N.Pothoven paprašė, kad jai būtų atlikta eutanazija, tačiau medikai tokį prašymą ne patenkino, o atmetė.

„Siutinai tai, kad jau per vėlu. Klaidinga informacija jau išplito po visą pasaulį – nuo Australijos iki JAV ir Indijos. Italijoje #noapothoven yra vienas populiariausių paieškų rezultatų“, – parašė N.O'Leary.

Ji bendravo su olandu žurnalistu Paulu Olwerku, dirbančiu leidinyje „De Gelderlander“ ir apie N.Pothoven rašančiu nuo 2018 metų.

P.Olwerkas savajame straipsnyje iš tikrųjų rašė, kad N.Pothoven neatsiklaususi tėvų kreipėsi dėl eutanazijos, bet jos prašymas buvo atmestas.

Jos šeima bandė viską, kad merginos, kuri pastaraisiais mėnesiais kelis kartus bandė nusižudyti, būklė pagerėtų. N.Pothoven tėvai net bandė išsiprašyti elektrokonvulsinės terapijos, bet nesėkmingai – paauglė buvo per jauna tokiai procedūrai.

Tada olandė atsisakė bet kokios pagalbos, o iš ligoninės jos lova buvo perkelta į tėvų namus. N.Pothoven birželio pradžioje atsisakė bet kokio maisto ir gėrimų, o jos tėvai ir medikai sutiko su jos prašymu per prievartą jos nemaitinti ir negirdyti.

„Sprendimas pereiti prie palaikomosios slaugos ir nemaitinti paciento, kai jis to pats paprašė, nėra eutanazija. Olandų žiniasklaida apie N.Pothoven mirtį neskelbė kaip apie eutanazijos atvejį.

Popiežius Pranciškus: „Eutanazija ir mirties sukėlimas aukos prašymu yra visų pralaimėjimas.“

Tai baisu. Nyderlanduose būtų kilęs didžiulis skandalas, jei 17-metei tikrai būtų buvę leista atlikti eutanaziją. O informaciją buvo tikrai lengva patikrinti – aš užtrukau 10 minučių“, – piktinosi N.O'Leary.

Tiesa, nėra aišku, ar medikai vis dėlto nepadėjo N.Pothoven numirti – toks procesas vadinamas mirties sukėlimu aukos prašymu (assisted suicide). Bet tai tikrai netolygu aktyviai eutanazijai.

Vatikanui skirtumo nėra. Pontifikalinė gyvybės akademija trečiadienio rytą paskelbė: „Noa mirtis yra didis praradimas bet kuriai visuomenei ir žmonijai. Visada turime pabrėžti priežastis gyventi.“

„Eutanazija ir mirties sukėlimas aukos prašymu yra visų pralaimėjimas“, – pridūrė popiežius Pranciškus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs