Tai turės įtakos maždaug 12 tūkst. darbo vietų.
Apie 400 parduotuvių turinti grupė, kuri valymo bei sodo prekėmis, taip pat kitomis smulkiomis namų apyvokos prekėmis taip pat prekiauja internetu, oficialiai pradėjo administravimo procesą, kurio metu gali būti išgelbėtos kai kurios verslo dalys.
„Visi mes sunkiai kovojome, kad išsaugotume šį neįtikėtiną verslą, tačiau turime pripažinti, kad laikas baigėsi, ir dabar turime padaryti viską, kas įmanoma, kad, bendradarbiaudami su mūsų paskirtais administratoriais, išsaugotume kuo daugiau darbo vietų ir kuo ilgesniam laikui“, – mažmenininkės interneto svetainėje paskelbtame atvirame laiške teigė „Wilko“ vykdomasis direktorius Markas Jacksonas (Markas Džeksonas).
Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad „Wilko“ 1930 metais įkurtos sunkumų slegiamos bendrovės administratoriais paskyrė „PricewaterhouseCoopers“.
„Nors galime patvirtinti, kad sulaukėme didelio susidomėjimo, įskaitant orientacinius pasiūlymus, kurie, mūsų manymu, atitiktų visus mūsų finansinius kriterijus, kad galėtume rekapitalizuoti verslą... neturėjome kito pasirinkimo, kaip tik imtis šių ... veiksmų“, – pridūrė M. Jacksonas.
Britų vartotojai ir įmonės ir toliau susiduria su sparčiu kainų kilimu: metinė infliacija Jungtinėje Karalystėje siekia 7,9 proc. ir yra didžiausia tarp Didžiojo septyneto (G-7) šalių.
Siekdamas sulėtinti kainų augimą, Anglijos bankas nuo 2021 metų pabaigos 14 kartų iš eilės padidino bazinę palūkanų normą, kuri dabar sudaro 5,25 proc. ir yra didžiausia per 15 metų.
Tai padėjo sumažinti infliaciją, kuri pernai spalį buvo pakilusi iki 11,1 proc. – aukščiausio per 41 metus lygio.
Profsąjunga GMB dėl „Wilko“ žlugimo kaltino prastą vadovavimą.
„12 tūkst. darbuotojų, kuriems dabar gresia atleidimas iš darbo, bus mažai paguodos, kad situacijos, kurioje atsidūrė „Wilko“, buvo galima visiškai išvengti, jei bendrovei būtų geriau vadovaujama“, – pareiškime teigė GMB atstovė Nadine Houghton (Nadin Houton).