Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žurnalistai paskaičiavo, kiek vidutiniškai rusų kariai išgyvena kare Ukrainoje

Vidutinė Rusijos okupanto gyvenimo trukmė kare Ukrainoje yra 60 dienų, po kurių su juo neįmanoma susisiekti. „Novaja Gazeta. Europa“ žurnalistai išanalizavo 10 tūkst. pranešimų socialinio tinklo „VKontakte“ grupėse apie dingusius Rusijos karius.
Rusijos karys
Rusijos karys / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„60 dienų yra vidutinis laikas, kurį kovotojai praleido kare. Po to su jais nustota susisiekti. Juos surasti užtrunka mėnesius, o apie mažiausiai 85 karių likimą jų artimieji nieko nežino net po pusmečio paieškų“, – teigia tyrimo autoriai.

Pažymima, kad kai kurie rusai vis dar bando surasti savo artimuosius, dingusius po Mariupolio šturmo. Tuo pat metu Rusijos gynybos ministerija neigia nuostolius ir nepadeda ieškoti žuvusiųjų. Dėl to rusai negali gauti kompensacijų ar net palaidoti savo artimųjų.

Nuo plataus masto karo pradžios Rusijos socialiniame tinkle „VK“ paskelbta pranešimų apie 1365 karių dingimą. Žurnalistų teigimu, šis skaičius yra gerokai neįvertintas, nes ne visi rusai apie tokius dalykus skelbia socialiniuose tinkluose.

Pasak vieno žmogaus teisių judėjimo vadovo Sergejaus Krivenkos, dingę asmenys daugeliu atvejų yra žuvusieji, kurių kūnai nerandami.

Teigiama, kad pusė dingusiųjų paskutinį kartą skambino savo artimiesiems iš Donecko ir Luhansko sričių (640 karių). Dar 125 okupantai dingo Charkivo srityje per Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimą, o 63 „dingo“ per „geros valios gestą“ Chersone. Kitais atvejais rusai nežinojo, kur yra jų artimieji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?