Žurnalisto Rido Jasiulionio įspūdžiai iš Kijevo: aprūkusiame Maidane jaučiamas laisvės kvapas

Trečiadienį iš Kijevo grįžęs „Žinių radijo“ korespondentas Ridas Jasiulionis sako, kad ten jam neteko sutikti žmonių, kurie nepalaikytų Maidano judėjimo. Net įsėdus į taksi, kuriame grojo „Russkoje Radio“, ir buvo galima spėti, kad vairuotojas turės prorusiškas pažiūras, šis nurodė remiantis Maidaną.
Lietuvio Pauliaus Važgausko kelionė į Maidaną 2014 m. vasario 25 d.
Lietuvio Pauliaus Važgausko kelionė į Maidaną 2014 m. vasario 25 d. / Pauliaus Važgausko nuotr.

„Vairuotojas sako: kad ir kaip būtų, taip, kaip buvo, jau niekada nebebus. Gaila žuvusių vaikinų, o Viktorui Janukovyčiui, sako jis, galima padėkoti, kad jis suvienijo tautą“, – laidoje „Prie pietų stalo“ kalbėjo R.Jasiulionis.

Neliko priešo

Jie visi ir kvepia tais suodžiais, ir jų akyse tas pergalės palengvėjimas nedega. Jie dar vaikšto kovose.

Pasak jo, Maidano žmonės, nors ir džiaugiasi skaudžia, nes daug gyvybių kainavusia, pergale, bet yra pavargę ir išsekę. „Ypač tai buvo matyti sekmadienį Maidane. Ten dar buvo likę kovotojų su aprūkusiais veidais. Nuo tų degančių padangų jie buvo suodini ir kurį laiką taip vaikščiojo. Jie visi ir kvepia tais suodžiais, ir jų akyse tas pergalės palengvėjimas nedega. Jie dar vaikšto kovose“, – kalbėjo R. Jasiulionis.

Žurnalisto teigimu, išvažiavusi Lietuvos medikų misija Kijeve, nors ir pasibaigus susirėmimams, yra reikalinga, ypač teikiant psichologinę pagalbą. „Jų priešas dingo. Per naktį Kijeve neliko milicijos, visi pabėgo, jie nebedirba savo darbo. Kadangi „Savigynos“ buvo tokia struktūra, 40 šimtinių, kuri laikėsi užiminėdama aplinkinius pastatus, kovotojai dar nori toliau veržtis į pastatus, o juose jau nieko nebėra. Tai Maidano komendantas (Andrijus Porubijus, – red. past.), aišku, juos suvaldė. Bet psichologiškai jiems labai sunku, ir ta lietuvių misija yra labai svarbi.“

Anarchijos kvapas

Nors Kijeve, anot R.Jasiulionio, didelio pavojaus ir nebeliko, tačiau visiškai saugu dar nėra. „Kalbos vis pasklisdavo apie kažkokius susišaudymus, snaiperius, kurių vis dar yra – Kijevas yra sukilėlių užimtas miestas. Pavyzdžiui, į oro uostą nepravažiuosi nepatikrintas sukilėlių, ir aš turėjau jiems rodyti pasą. Tas laisvės, anarchijos kvapas jaučiamas, bet didelių pavojų nėra. Aplink Maidaną vyksta įprastas gyvenimas.“

Karolio Kavolėlio nuotr./Ridas Jasiulionis
Karolio Kavolėlio nuotr./Ridas Jasiulionis

Žurnalistas pastebi, kad Kijeve jaučiamas valdžios trūkumas. „Kijeve jaučiasi valdžios vakuumas, kadangi senoji valdžia ir policija išsibėgiojo, sukilėlių postai ir policija yra tik ženklas, kad jie kontroliuoja situaciją, bet valdžios, kuri žmonėms parodytų, kaip viskas klostysis, nėra. Tiesa, ji dabar yra kuriama.“

R.Jasiulionio teigimu, kilus neramumams Kryme, dėl miesto kontrolės žmonės nesibaimina: „Kijeve sakoma taip: mes nebijome dėl Krymo, nes ten yra totorių. Lietuvos totoriai kažkada buvo Vytauto ištikimiausi sąjungininkai, visuose mūsų mūšiuose dalyvavo ir gynė Lietuvos nepriklausomybę. Dabar totorių faktorius Kryme yra priimamas kaip stabilumo garantas, kad Krymas neatsiskirs nuo Ukrainos.“

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą žiūrėkite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai