„Šie neramumai tik riaušių, kurios tęsis metų metus ir išplis po visą Europą, pradžia“, – sako H.Kureishi.
Kaip rašo „La Repubblica“, į šio rašytojo žodžius verta įdėmiai įsiklausyti, mat jis puikiai žino, kokia atmosfera tvyro neturtingiausiuose Londono rajonuose. Pakistaniečio ir anglės sūnus pats nemažai laiko praleido tokioje aplinkoje.
„Tai rajonai, kuriuose gyvena daugybė jaunų žmonių, jie vaikšto gatvėse su ginklais, vartoja narkotikus. Tai 30-iai, niekada neturėję darbo, jie niekuomet nedirbs. Jie – Didžiosios Britanijos piliečiai, o ne imigrantai, tačiau jie išstumti iš ekonominės sistemos, jos dalimi šiems žmonėms taip ir nepavyko tapti“, – sako rašytojas.
H.Kureishi teigimu, jaunimo siautėjimų priežastis – ne tai, kad policija neaiškiomis aplinkybėmis Londone nužudė vyrą. Tai tapo tik pretekstu, o tikroji priežastis – šių skurdžiausių sluoksnių nepasitenkinimas ekonomine situacija. „Ne atsitiktinai pyktis visų pirma prasiveržė prieš parduotuves, – jos gerovės, kuri šiems žmonėms neprieinama, simbolis“, – sako rašytojas. Jo manymu, situaciją dar paaštrino nedarbo pašalpų, subsidijų jaunimo centrams mažinimas.
„Nepasitenkinimas auga. Reikia pinigų, kurių Davido Camerono vyriausybė neturi. Neturi jų ir Italija, Graikija ir Ispanija. Todėl aš manau, kad mes esame tik didelio socialinio nestabilumo periodo pradžioje“, – sakė rašytojas.