Paskelbs karą?
V.Putinui paskelbus apie „specialiąją karinę operaciją“ – Ukrainos puolimą, visoje šalyje buvo uždrausta vartoti žodį „karas“, o šiam reikalavimui nepaklusę Rusijos piliečiai rizikuoja užsitraukti kalėjimo bausmes.
Tačiau jau netrukus situacija gali pasikeisti.
Pasak I.Tiutrino, nors pastaruoju metu viešumoje pasirodė nemažai žvalgybinės informacijos apie tai, kad gegužės 9-ąją V.Putinas ryšis paskelbti karą Ukrainai, šalyje paskelbta visuotinė mobilizacija jam reikštų politinę savižudybę ir pripažinimą, kad karą jis jau pralaimėjo.
„Kol kas tai tėra gandai. Objektyviai kol kas sunkiai tikėtina, kad Pergalės dieną bus paskelbta visuotinė mobilizacija. Realiai situacija priklausys nuo to, kiek V.Putinas supranta, kokią karinę katastrofą šalies armija patiria Ukrainoje.
Jei jis supranta, kad karas praktiškai pralaimėtas ir reikia imtis kraštutinių priemonių, tuomet, aišku, negalima atmesti ir mobilizacijos galimybės. Tačiau aš abejoju, kad jis tą suvokia“, – sakė jis.
Vieno diktatoriaus šventė
Šiemet Pergalės dienos paradas bus išskirtinis – iki šiol stebėti pompastiškų rusų karinių pasirodymų buvo kviečiami daugelio šalių vadovai, tačiau šįkart kvietimo negavo net ištikimiausias V.Putino vasalas – Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka.
„Tai reiškia, kad Rusija dabar yra praktiškai visuotinėje tarptautinėje izoliacijoje, o kviesti tik tuos kelis vis dar V.Putinui ištikimus sąjungininkus diktatorius būtų išties apgailėtinas vaizdelis.
Akivaizdu, kad į Maskvą šiemet nesiryžtų vykti net anksčiau neutralumą ar palankumą Rusijai demonstravę Vakarų lyderiai“, – sako I.Tiutrinas.