Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Evaldas Jurkevičius: „Kol nebus vadovų atsakomybės, tol klestės žmonių apgaudinėjimas“

Seimo narys Evaldas Jurkevičius kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Raimondą Šukį dėl gydymo įstaigų vadovų atsakomybės už neteisėtą mokesčių rinkimą šalies poliklinikose ir ligoninėse.
Evaldas Jurkevičius
Evaldas Jurkevičius / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Politikas vadovų atsakomybės pareikalavo, kai po atlikto patikrino visose Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose, paaiškėjo, kad  net 85-ose iš jų už iš biudžeto apmokamas paslaugas buvo nepagrįstai imami papildomi mokesčiai.

„Patikrinimo išvados rodo, kad kai kurie mūsų sveikatos apsaugos įstaigų vadovai pasuko Didžiojo kombinatoriaus pramintais takais. O ministras ir toliau vengia imtis adekvačių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias neteisėtiems pasipelnymams ir apgintos pacientų teisės.“ – sakė E. Jurkevičius.

Politikas dar 2010 m. kreipėsi į Raimondą Šukį, ragindamas Sveikatos apsaugos ministeriją, imtis ryžtingų priemonių, kad gydymo įstaigos neapgaudinėtų pacientų.

Ministras tada savo atsakyme Seimo nariui nurodė, kad raštu pareikalavo ligonių kasų ir gydymo įstaigų užtikrinti kokybišką pacientų informavimą apie mokamas paslaugas. Ir pabrėžė, kad už mokamų paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos pažeidimus ar nevykdymą atsakingas sveikatos priežiūros įstaigos vadovas.

„Tikiuosi ministerija atkreips dėmesį ir tai, kad dirbdami pagal darbo sutartį gydymo įstaigų vadovai įsipareigoja vykdyti visas jiems priskirtas funkcijas. Jie yra tiesiogiai atsakingi už teisės aktų nuostatų vykdymą vadovaujamoje poliklinikoje ar ligoninėje. Darbo pareigų nevykdymas arba netinkamas vykdymas yra darbo drausmės pažeidimas, už kurį turi būti skiriama drausminė nuobauda: pastaba; papeikimas ar net atleidimas iš darbo.“ – sakė E. Jurkevičius.

Gydymo įstaigų pacientams politikas primena, kad kai ligoninėje ar poliklinikoje paprašoma privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų asmenų sumokėti ar primokėti už gydymo paslaugas arba gydantis stacionare pačiam įsigyti vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, pirmiausia būtina išsiaiškinti, kodėl to reikalaujama, paprašyti dokumentų, įrodančių priemokų teisėtumą.

Šiuos klausimus pirmiausia aiškinkitės gydymo įstaigoje. Jeigu pateikti argumentai neįtikina, prieš mokant už paslaugas ar pačiam įsigyjant vaistų patartina pasikonsultuoti su gyvenamosios vietos teritorinės ligonių kasos (TLK) gyventojų aptarnavimo skyriaus darbuotojais, išklausyti jų patarimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų