Vyriausybė Darbo Kodekso pataisose siūlo sutrumpinti įspėjimo dėl atleidimo iš darbo terminą, sumažinti išeitinių išmokų dydžius, trumpinti kasmetines minimalias atostogas iki 20 darbo dienų, naikinti papildomas atostogas, siūloma įteisinti galimybę sudaryti terminuotas darbo sutartis nuolatiniam darbui, paprasčiau iš darbo atleisti pensininkus.
Pasak Seimo nario E. Lementausko, Premjeras A. Kubilius, anksčiau kalbėjęs, kad didinti minimalaus atlyginimo iki 900 litų iš viso nėra jokių galimybių, dabar ėmėsi spaudimo įtvirtinti Darbo Kodekso pataisas, kurios neigiamai paliestų socialiai jautriausias visuomenės grupes: pensininkus, vaikus auginančius asmenis, mažiausias pajamas gaunančius darbuotojus.
„Kažkodėl A. Kubilius, siūlydamas lengviau iš darbo atleisti pensinio amžiaus darbuotojus, nekalba apie galimybę atleisti ir vyresnius nei 65 metų Seimo narius. Nesiūlo jis ir sumažinti išeitinių išmokų pagal terminuotą ketverių metų sutartį dirbantiems Seimo nariams. Toks Premjero ir kitų konservatorių ministrų siūlymas, visų pirma, yra nukreiptas prieš eilinius Lietuvos piliečius. Galo su galu nesuduriantiems žmonėms, gaunantiems žemiau skurdo ribos esantį minimalų atlyginimą, siūloma ant kaklo dar ir kilpą užmauti – priėmus konservatorių siūlomas Darbo Kodekso pataisas, darbdaviai su tokiais darbuotojais galės elgtis kaip tinkami“, – sako E. Lementauskas.
Parlamentaro nuomone, vyriausybės siūlymas dėl MMA didinimo ir Darbo Kodekso pataisų derėtis Trišalėje taryboje yra fiktyvus, nes A. Kubilius nesugeba ir nenori dalyvauti konstruktyviuose dialoguose.
„Nors tiek darbdaviai, tiek profesinių sąjungų atstovai jau seniai be jokių išimčių ir papildomų sąlygų pritarė MMA didinimui, premjeras atsisako klausytis jų teikiamų argumentų ir užsispyrusiai tvirtina, kad galimybė didinti MMA yra tiesiogiai susijusi su „lankstesniais“ darbo santykiais“, – piktinasi E. Lementauskas.
Pasak Seimo nario, MMA didinimo, kuris yra vienas mažiausių ES, jokiu būdu negalima sieti su siūlomomis Darbo Kodekso pataisomis. E. Lementauskas įsitikinęs, tai ne tik nesukurtų daugiau darbo vietų, bet ir padidintų emigracijos srautus.