„Čechovo pjesių Europoje nebestato. Mes nuo to nepradėsime mažiau mylėti Shakespeare'o. Kultūros neatšauksi“, – tokie užrašai pasirodė Sankt Peterburgo, Maskvos ir Samaros gatvėse.
Tai – ne vienintelis tokio pobūdžio plakatas Rusijoje.
Dar vienas gatvės reklamos stendo užrašas skelbia, kad Europos miestuose atsisakoma groti rusų kompozitoriaus Dmitrijaus Šostakovičiaus kūrinius, tačiau rusai, esą, dėl to Antonio Vivaldi muzikos neatsisakys.
Tai irgi netiesa – kompozitoriaus kūrinius iš repertuarų pareiškė išimanti tik vieno Lenkijos miesto filharmonija.
Tvirtinimas, kad pasaulyje atsisakoma skaityti paskaitas apie rusų rašytoją Fiodorą Dostojevskį, taip pat neatitinka tiesos.
Bilietus į A.Čechovo spektaklį „Trys seserys“ parduoda vokiečių teatras, „Dėdę Vanią“ stato britai, Milano universitetas atšaukė, bet grąžino F.Dostojevskio kursą, o Bostone skamba P.Čaikovskio muzika.
Filharmonija Bidgošče (Lenkijoja) tikrai atsisakė atlikti rusų autorių kūrinius kaip solidarumo su Ukrainos žmonėmis ženklą, tačiau įstaigos vadovybė pabrėžė, kad nuo rusų kultūros laimėjimų nenusigręžė.
Cituoja prezidentą?
Neaišku, kada šie plakatai buvo patalpinti miestų gatvėse.
Vardijamų autorių sąrašas panašus į tą, kurį anksčiau skelbė Vladimiras Putinas savo kalboje apie „visko, kas susiję su Rusija“ „atšaukimą“ Vakaruose.
Jis pareiškė, kad prieš kurį laiką buvo „atšaukta“ rašytoja J.K.Rowling, o štai dabar tas pats esą daroma su rusų autoriais.
Knygų apie Harį Poterį autorę užgriuvo kritikos banga dėl virtinės socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtų įrašų apie translyčius žmones.
„Čaikovskis, Šostakovičius, Rachmaninovas neįtraukti į koncertų plakatus. Rusų rašytojai ir jų knygos draudžiamos.
Paskutinį kartą tokią masinę kampaniją, kuria siekiama sunaikinti nepriimtiną literatūrą, naciai Vokietijoje vykdė beveik prieš 90 metų.
Mes visi dar prisimename kino kronikos kadrus, kur buvo deginamos knygos. Tą įsivaizduoti mūsų šalyje būtų neįmanoma. Ir mes nuo to apsaugoti mūsų kultūros dėka“, – pareiškė V. Putinas.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.