„Vakarų ekspreso“ šaltinių teigimu, jis netikėtai susmuko ant žemės ir galiausiai fotožurnalistą ištiko staigi mirtis.
E.Macius Klaipėdos istoriją fiksavo daugiau nei 50 metų – nufilmavo per 100 dokumentinių, mokslo-populiarinimo, informacinių ir reklaminių filmų, virš keturių tūkstančių siužetų ir laidų kino žurnalams ir televizijai, sukūrė per 15 videofilmų apie Klaipėdos miesto įmones.
Savo sukauptus vaizdo ir fotoarchyvus Eugenijus padovanojo Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai, ir iš šios medžiagos skaitmeniniu analoginiu vaizdo formatu savo filmuotus ir fotografuotus archyvinius kadrus „guldė“ į laidas ir montavo filmus.
Klaipėda neteko išties iškilaus, nuoširdaus ir savo darbui atsidavusio žmogaus.
Kolegos reiškia užuojautą
Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Jonas Staselis velionį prisiminė kaip aristokratą ir ypatingos vidinės kultūros asmenį.
„Tai išties didelė netektis. E.Macius buvo vienas tų retų fotografų, kurie galėjo vadintis tikruoju meno elitu.
Nežinau aplinkybių netekties, tačiau galiu pasakyti, kad Lietuvos fotografijos bendruomenėje tai bus juntamas praradimas“, – kalbėjo J.Staselis.
„Nuostabus buvo žmogus ir bičiulis. Gedime kartu su visais jį pažinojusiais. Nuoširdi užuojauta šeimai. Ilsėkis ramybėje, mielas Eugenijau“, – užuojautą reiškė Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė.
Užuojautą socialiniuose tinkluose reiškė ir kiti kolegos. Visiems fotožurnalisto mirtis buvo netikėta.
Nusipelnęs fotožurnalistas
E.Macius gimė 1940 m. sausio 9 d. Palangoje. Daug metų dirbo Lietuvos kino studijoje. 1967 m. dirbo TSRS ryšių priemonių pramonės ministerijos kino centre operatoriumi, vyriausiu operatoriumi, viršininku Vilniuje.
1976 m. baigė Sąjunginį valstybinį kinematografijos institutą.
1988 m. persikėlė gyventi į Klaipėdą ir iki 2002 m. dirbo operatoriumi Lietuvos televizijos Klaipėdos korespondentų punkte.
Lietuvos televizijoje E.Maciui buvo suteikta aukščiausia operatoriaus kategorija.
Nuo 2002 m. iki 2009 m. jis dirbo LKAB „Klaipėdos Smeltė“ atstovu spaudai.
Kaip autorius-operatorius sukūrė virš 15 videofilmų apie Klaipėdos miesto jūrines įmones.
2010 m. kaip operatorius, nufilmavo dokumentinį filmą „Laiko saugotojas“ apie žymų Kaliningrado fotografą Olegą Maksimovą.
Nemažai E.Maciaus nuotraukų spausdino Lietuvos dienraščiai ir žurnalai.
Eugenijus fotografavo nuo 13 metų, kai tėvai nupirko fotoaparatą „Liubitel“. Vėliau aparatai keitėsi ir paraleliai su filmavimais jis fotografuodavo savo malonumui, taip susikaupė nemažas kiekis fotonegatyvų.
Už savo darbus E.Macius apdovanotas visasąjunginiais ir tarptautiniais diplomais ir garbės raštais.
Už filmus, atrinktus ir demonstruotus visasąjunginėje ūkio pasiekimų parodoje Maskvoje, apdovanotas bronzos ir sidabro medaliais. Už filmą ,,Kospas-Sarsat – kosminės gelbėjimo sistemos“ kaip filmo režisierius-operatorius, apdovanotas specialiu tarptautinės parodos Ženevoje prizu.
2012 metais apdovanotas medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“.