Nors konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis žurnalistams buvo užsiminęs, kad susitikimas vyks jo kabinete, valdantieji jo kabinete nesirinko – pasibaigus ketvirtadienio Seimo posėdžiui politikai liko posėdžių salės patalpoje esančioje poilsio zonoje.
Po šio pabendravimo valdančiųjų atstovai išsiskirstė žiniasklaidai nieko nepakomentavę.
„Niekas nežadėjo niekam jokių komentarų“, – praeidama sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
„Kalbėjom apie dalykus, bet nieko...“, – tarstelėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pro žurnalistus praėjęs Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, paprašytas sustoti, džiugiai pareiškė: „O mes jau praėjom“.
Pasirengę atsistatydinti
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį pareiškė esąs pasirengęs atsistatydinti Lietuvoje kilus politinei įtampai dėl to, jog, nepaisant įsigaliojusių JAV sankcijų, per Lietuvą toliau juda „Belaruskalij“ kroviniai.
Apie tai, kad pasirengęs trauktis, paskelbė ir Laisvės partijos deleguotas susisiekimo ministras Marius Skuodis, prisiėmęs atsakomybę, kad nepavyko laiku sustabdyti krovinių tranzito.
Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį pranešė, kad G.Landsbergio ir M.Skuodžio norą prisiimti politinę atsakomybę apsvarstys per savaitgalį ir kitą savaitę praneš apie savo sprendimą. Penktadienį I.Šimonytė išvyksta vizito į Moldovą.
Seimo opozicija reikalauja, kad premjerė priimtų G.Landsbergio ir M.Skuodžio atsistatydinimus ir pati prisiimtų atsakomybę. Opozicija taip pat norėtų išgirsti prezidento Gitano Nausėdos poziciją.
Prezidentūra kol kas teigia, kad dabar svarbiausia ne ieškoti kaltų, o susivienyti ir surasti problemos sprendimą.
Valdančiųjų konservatorių atstovai teigia, kad reikia ne aukoti ministrus, o reikalauti „Belaruskalij“ krovinius vežančių „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Manto Bartuškos atsakomybės. M.Bartuška ketvirtadienį teigė, jog bendrovė negali nutraukti sutarties ir sustabdyti krovinių vežimo, nes už tai grėstų didžiulės finansinės sankcijos. Jo manymu, tokį sprendimą galėtų priimti Vyriausybė arba Seimas.
Vyriausybinė nacionalinio saugumo komisija ketvirtadienio popietę apsvarstė „Lietuvos geležinkelių“ ir Baltarusijos bendrovės „Belaruskalij“ sutartį dėl trąšų tranzito per Lietuvą, tačiau sprendimo kol kas nepriėmė ir nutarė susirinkti papildomai informacijos. Komisijai nusprendus, kad sutartis neatitinka nacionalinio saugumo interesų, tokia išvada būtų teikiama tvirtinti Vyriausybei – tai būtų vienas iš būdų, kaip sustabdyti tranzitą.