Jo nuomone, universitetų jungimas vykdomas „be jokios ekspertizės ir jokios pasekmių analizės“.
Susidaro vaizdas, kad tris „pasiligojusius“ (o kai kuriuos jau ir „bemirštančius“) universitetus norima gelbėti, dirbtinai sujungiant.
„Visiškai neaišku, kodėl žemės ūkio technologinį Stulginskio universitetą reikia jungti su humanitariniu Vytauto Didžiojo universitetu, o ne su technologiniu Kauno technologijų universitetu. Susidaro vaizdas, kad tris „pasiligojusius“ (o kai kuriuos jau ir „bemirštančius“) universitetus norima gelbėti, dirbtinai sujungiant. Taip bus tik švaistomi resursai ir prarandamas laikas bei aiški perspektyva. Taip yra kompromituojama visa reforma, o iš Kauno atimama ar bent sumenkinama galimybė turėti stiprų, pasaulinio lygio technologinį universitetą“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas opozicinės frakcijos narys A.Kubilius.
Savo sprendimą nepritarti minėtai reorganizacijai konservatorius taip pat grindžia išvardytuose universitetuose mažėjančiu studentų skaičiumi, Studijų kokybės vertinimo centro išvada dėl Lietuvos edukologijos universiteto, pagal kurią aukštoji mokykla gali netekti leidimo vykdyti studijas.
„Seimo narys siūlo Lietuvos edukologijos universiteto Tarybai ir Vyriausybei apsvarstyti ir pateikti Seimui sprendimo dėl Lietuvos edukologijos universiteto likvidavimo projektą. Taip pat pasiūlyti Vyriausybei pasirengti paskirti likvidatorių, patvirtinti likvidavimo projektą, kuriame taip pat būtų nustatyta, kaip toliau bus naudojamas šiuo metu Lietuvos edukologijos universiteto valdomas turtas“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kalbėdamas frakcijos vardu, A.Kubilius siūlo Aleksandro Stulginskio universitetui reorganizacijos būdu prisijungti prie Kauno technologijos universiteto ir taip sutelkti „technologijų ir fizinių mokslo sričių potencialą“.
Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetų sujungimo klausimą Seimo Švietimo ir mokslo komitetas svarstys trečiadienį.
Gruodžio 19-ąją Seimas po pateikimo pritarė šių aukštųjų mokyklų reorganizacijai. Jai pritaria ir minėtų universitetų valdymo organai.
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) anksčiau pranešė sulaukusi Lietuvos universitetų senatų ir tarybų sprendimų dėl jų dalyvavimo tinklo pertvarkoje. 14 Lietuvos universitetų, ministerijos žiniomis, sutiko persitvarkyti į 9: Mykolo Romerio universitetas (MRU) planuoja prisijungti prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), Šiaulių universitetas (ŠU) – prie Vilniaus universiteto (VU), tarpusavyje nusprendė jungtis Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetai (atitinkamai – VDU, LEU, ASU).
Pirminiu Vyriausybės sumanymu, universitetų tinklo pertvarka turėjo atrodyti taip: sostinėje – VU ir VGTU, Kaune – Kauno universitetas, sujungiant šiame mieste esančius ASU, Kauno technologijos universitetą (KTU), LSU ir VDU (prie VDU prijungtas LEU).
Kaune turėjo likti ir vienas profilinis universitetas – LSMU. ŠU siūlyta prijungti prie VU, o KU palikti kaip jūrinės pakraipos aukštąją mokyklą.