Vienos šio projekto organizatorių internetinės sistemos „Egzaminatorius.lt“ metodikos vadovės Jūratės Mikulevičiūtės teigimu, dvyliktokų matematikos žinių ir gebėjimų įsivertinimo rezultatai yra liūdinantys, tačiau dėsningi: „Rezultatai panašūs į praėjusių metų valstybinio matematikos egzamino rezultatus. Turbūt daugelis prisimena po 2014 m. valstybinio matematikos brandos egzamino kilusias diskusijas, kai beveik 12 % abiturientų jo neišlaikė.“
Prasčiausiai pasiruošę – Ignalinos rajono mokiniai
Išanalizavus rezultatus paaiškėjo, kad prasčiausiai matematikos brandos egzaminui pasirengę Ignalinos rajono savivaldybės moksleiviai. Tarp įsivertinime blogiausiai pasirodžiusių savivaldybių taip pat pateko Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pagėgių ir Kaišiadorių rajono savivaldybių abiturientai.
Daugiau nei pusė (53 %) įsivertinime dalyvavusių dvyliktokų iš visos Lietuvos pagal surinktus taškus pasiekė pagrindinį pasiekimų lygį, 33 % užduotis atliko patenkinamai, o nepasiekusių patenkinamo lygio mokinių skaičius yra apie 13 %. Kad pasiektų pastarąjį lygį, įsivertinimo dalyviai turėjo surinkti bent 6 taškus iš 30 galimų.
Geriausiai pasirengę – Visagino abiturientai
Didžiausias matematikos įsivertinimo užduoties taškų vidurkis surinktas Visagino savivaldybėje. Jis siekia 16,5 taško. Antroje vietoje tarp geriausių – Zarasų rajono savivaldybė (15,5 taško). Šilalės rajono vidurkis yra 14,8, nedaug atsilieka Klaipėdos miestas – 14,76 taško. Penkta geriausiai pasirodžiusi yra Šiaulių miesto savivaldybė – 14,66 taško.
10 matematikos įsivertinime dalyvavusių abiturientų teisingai atliko visas užduotis. Maksimalų 30 taškų skaičių surinko net 3 abiturientai iš Vilniaus licėjaus, po vieną iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos, Mažeikių Gabijos gimnazijos, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos, Vilniaus Žemynos gimnazijos ir Pasvalio rajono Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos.
Sunkiausia – kombinatorika ir tikimybių teorija
Įsivertinime pateiktos skirtingo sunkumo užduotys, apimančios visas brandos egzamino programoje nurodytas veiklos sritis ir gebėjimus. Mokiniams lengviausiai sekėsi atlikti geometrijos užduotis, o juos labiausiai klupdė kombinatorika, tikimybių teorija ir statistika. Abiturientams sunkiai sekėsi išspręsti net paprasčiausius šios srities uždavinius.
Nors geometrijos srityje surinkta daugiausia taškų, ir ji mokiniams kelia nemažai rūpesčių, ypač erdvinės geometrijos užduotys, o per šį įsivertinimą geriausiai buvo sprendžiami tik bendrojo geometrijos kurso uždaviniai.
Anot J.Mikulevičiūtės, nors geometrijos srityje surinkta daugiausia taškų, ir ji mokiniams kelia nemažai rūpesčių, ypač erdvinės geometrijos užduotys, o per šį įsivertinimą geriausiai buvo sprendžiami tik bendrojo geometrijos kurso uždaviniai.
Dalyviams buvo pateikta iš 30 klausimų sudaryta užduotis. Jos matrica, struktūra ir vertinimas parengti remiantis valstybinio matematikos brandos egzamino programa ir sistemos „Egzaminatorius.lt“ metodika. Kiekvienas įsivertinimo dalyvis užduotį galėjo atlikti tik vieną kartą, tam buvo skirtos 2 valandos.
Projektą „Įsivertink prieš egzaminą“ rengia Lietuvos mokinių parlamentas kartu su internetine ruošimosi brandos egzaminams sistema „Egzaminatorius.lt“. Vasario 8 d. vyko biologijos, vasario 18 d. – matematikos, o kovo 1 d. bus rengiamas istorijos žinių ir gebėjimų įsivertinimas. Žinių ir gebėjimų įsivertinimas numatytu laiku vyks interneto svetainėje egzaminatorius.lt. Jame nemokamai gali dalyvauti visi iš anksto užsiregistravę 11 ir 12 klasių mokiniai.