Suknelei – iki kelių tūkstančių litų
Pastaraisiais metais ypač abiturientai buvo pasišovę kelti kuo iškilmingesnį išleistuvių vakarėlį, atsieinantį solidžią sumelę. O kokia situacija šįmet? Ar per šią šventę vis dar kviečiamos garsios žvaigždės, paprašančios didelių honorarų, o renginių organizatoriams netrūksta darbo?
„15min“ pasidomėjus vakarinių suknelių bei kostiumų vakarui nuomos kainomis, pavyko sužinoti, kad sostinės suknelių nuomos punktuose drabužių, tinkamų išleistuvėms, kainos svyruoja nuo keliasdešimties iki kelių tūkstančių litų. Kuo suknelė iškilmingesnė, tuo kaina didesnė.
Kainą dažnai lemia ir drabužių stilius, spalva, ilgis, jų savikaina bei konkurentų pasiūla.
Darbo pakanka
Apie abiturientų pageidavimus „15min“ teiravosi ir renginių organizatorių. Pasak jų, išleistuvių vakaro scenarijai derinami individualiai.
„Tai, galima sakyti, yra kliento skonio reikalas. Mes visų pirma išklausome klientą ir tik sužinoję jo viziją bei norus imamės tolesnių darbų“, – tikina renginius organizuojančios įmonės projekto vadovas Giedrius Svirnelis.
Jam antrina kitos renginių organizavimu besiverčiančios įmonės vadovas Egidijus Švarcas: „Siūlome skirtingą, originalų scenarijų, išklausę abiturientų pageidavimus.“
Paklaustas, kiek kainuoja renginių organizatorių arba žinomų žmonių vedami renginiai, G.Svirnelis teigė, jog tai priklauso nuo programos ir dalyvaujančių atlikėjų skaičiaus.
„Kuo mažiau dalyvių, tuo pigiau. Paprasčiausio komplekto, kurį sudaro didžėjas su kokybiška garso aparatūra ir didelę patirtį turintis renginio vedėjas, kaina prasideda nuo 1 500 litų. Tai šventės pagrindas“, – teigė G.Svirnelis ir pridūrė, kad tokiu atveju, jei kviečiamas garsus renginių vedėjas, kaina kaipmat šokteli daugiau kaip du kartus.
E.Švarcas tikina, kad renginių vedėjų kainos svyruoja nuo 800 iki 2 500 litų.
Anot pašnekovo, palyginti su praėjusiais metais, šįmet jo vadovaujama įmonė rengia tiek pat išleistuvių. Tuo tarpu, G.Svirnelio teigimu, šiais metais jų įmonės darbuotojams patikėta organizuoti 8 proc. daugiau išleistuvių nei praėjusiais metais.
Keičiasi tradicijos
Pašnekovų tvirtinimu, išleistuvių vakarai per pastaruosius metus šiek tiek pakito. Štai E.Švarcas išskiria vienintelį pokytį – taupymą. Anot jo, visa kita liko taip pat: „Kaip ir anksčiau, norima švęsti linksmai, trankiai, pašėlusiai.“
Tuo tarpu G.Svirnelis teigia, kad išleistuvių vakarai pasikeitė iš esmės.
„Galiu pasakyti, kas nepasikeitė – tik kertinė saulės sutikimo tradicija. O šiaip žmonės tapo atviresni naujovėms. Pavyzdžiui, prieš penkerius metus išleistuvėse dažniausiai grodavo vestuvių muzikantai, o dabar juos pakeitė didžėjai, renginių vedėjai, neretai į programas įtraukiamos įvairios šou programos ir panašiai.“
Atsisako stipriojo alkoholio
Renginių organizatorių teigimu, populiariausios išleistuvių šventės vietos ir dabar yra restoranai, turizmo sodybos bei naktiniai klubai.
Pasak G.Svirnelio, dažniausiai abiturientai renkasi lietuviškus ir visiems įprastus patiekalus. „Sistema taip pat tradicinė – šalti užkandžiai ir karštasis patiekalas. Gurmaniškas maistas išleistuvėse nėra populiarus“, – teigia pašnekovas.
G.Svirnelis sako, kad populiariausias išleistuvių vakarą gėrimas – alus: „Kitų alkoholinių gėrimų vartojama mažiau.“
Pašnekovui antrino E.Švarcas: „Alus, sidras, mažai stipriųjų gėrimų.“