Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Abiturientų pasirinkimas Anglijoje: nuo iliustracijos iki kriminologijos

Iliustracija, animacija, kriminologija, genetika – tokie specialybių mados vėjai pastaraisiais metais padvelkė tarp lietuvių, besirenkančių studijas užsienyje. Tokias tendencijas pastebi studijų užsienyje tarpininkai.
Kriminologija
Kriminologija / 123rf.com nuotr.

„Dauguma vis dar renkasi verslo, rinkodaros specialybes, labai daug norinčių studijuoti menus. Naujesnės, neįprastos specialybės galbūt būtų iliustracija, animacija. Pastaraisiais metais gana populiari kriminologija. Atsiranda besidominčių nano technologijomis, genetika“, – pastebėjimais dalijasi viešosios įstaigos „Fox universitetai“ atstovė ryšiams su visuomene Simona Marazaitė.

Studentiškas naujienas sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia verda studentiškas gyvenimas!

Anot jos, būsimi studentai specialybes renkasi pagal pomėgius ir gabumus.

„Mes patardami atsižvelgiame į tai, kokie moksleivio pomėgiai. Veikiausiai tai natūralu, kad kiekvieną traukia kažkuri sritis. Taip pat įtakos daro ir dabartinė situacija rinkoje. Vaikai domisi, ar specialybė paklausi, ar vėliau bus sunku rasti darbą“, – sako S.Marazaitė.

Ji atkreipia dėmesį į tai, kad pamažu daugėja techninių, technologinių specialybių, įvairių inžinerijų.

„Prie paklausių (specialybių – aut.) taip pat priskirtume informacines technologijas. Rekomenduojame tokias specialybes, nes dauguma specialistų gauna gerai atlyginamą darbą. Tačiau, žinoma, tai labiau vyriškos sritys, ir ne kiekvienam tinka“, – teigia S.Marazaitė.

Pasak jos, daug jaunuolių domisi medicina ir pastaroji – vis dar  paklausi.

„Pamažu mažėja besirenkančių įvairaus pobūdžio administravimą: turizmą, viešbučius, nedaug kas renkasi politiką ar teisę – labiau traukia tarptautiniai santykiai“, – tęsia S.Marazaitė.

Jos teigimu, darbas turi patikti, kad jį gerai atliktum.

„Radę savo nišą, randa ir veiklą. Specialybė labai svarbi, bet tai nėra galutinis taškas, nulemiantis visą gyvenimą. Kiekvienas žinias galima panaudoti, pritaikyti, tačiau tai tikrai nereiškia, kad, pasirinkus specialybę, tėra vienas kelias“, – baigia S.Marazaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos