Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Antrosios pakopos studijos MRU: dvigubas diplomas ir galimybė gauti darbo vietą užsienyje

Šiais metais Vilniaus miestas vienintelis iš visų Baltijos šalių pateko į šimtuką valstybių ir miestų, kurie vertinami pagal palankią tarptautinę studijų aplinką. Tačiau dažnas lietuvis, nusprendęs mokslo laipsnio siekti užsienyje net nežino, kad Lietuvos universitetų studijų lygis yra aukštas, o studijuoti galima ir anglų kalba. Universitetai taip pat siūlo ir programas, kurias sėkmingai baigus įgyjamas ir dviejų skirtingų universitetų diplomas
Universiteto baigimas
Universiteto baigimas / 123RF.com nuotr.

Apie magistrantūros tarptautinių studijų galimybes pokalbis su Mykolo Romerio universiteto (MRU) Akademinių reikalų centro vadove Barbara Stankevič.

Kokios galimybės studentams iš Lietuvos rinktis magistrantūros studijų programas anglų kalba?

– Šiuo metu universitete siūlome 27 programas, kurios studijuojamos anglų kalba. 13 iš jų yra jungtinės programos arba dvigubo diplomo, vykdomos su kitais universitetais. Viešojo administravimo magistrantūros studijas vykdome kartu su Nyderlandų Radboud universitetu, Europos ir tarptautinė verslo teisės programą – su Prancūzijos Savojos universitetu. Turime ir itin unikalią programą „Informatika ir vaizdo turinys“, kurią įgyvendiname su Pietų Korėjos Dongseo universitetu.

MRU nuotr./Mykolo Romerio universiteto (MRU) Akademinių reikalų centro vadovė Barbara Stankevič
MRU nuotr./Mykolo Romerio universiteto (MRU) Akademinių reikalų centro vadovė Barbara Stankevič

– Kuo lietuviams galėtų būti patrauklios studijos anglų kalba?

– Studijuoti anglų kalba yra patrauklu dėl kelių priežasčių. Viena vertus, įgyti magistro laipsnį dažniausiai siekia jau dirbantys žmonės, dalis jų jau yra sukūrę šeimas. Dėl to jų galimybės studijuoti užsienyje kelis metus, nepaisant didelių norų, yra ribotos.

Studijos anglų kalba padeda siekti aukštesnių profesinių tikslų, išvykti į stažuotes, praktikas trumpesniam laikui – mėnesiui ar pusmečiui, priklausomai nuo programos turinio bei studijuojančiojo galimybių.

Kita priežastis yra ta, kad studijų metu galima įsilieti į tarptautinę aplinką – jos vyksta ne tik anglų kalba su užsienio studentais, kurie įstoja į šias programas, bet jų metu dėsto ir kviestiniai profesoriai iš kitų užsienio universitetų. Jie gali tapti studentų baigiamųjų darbų konsultantais.

Kadangi Lietuvoje, ypač Vilniuje, kuriasi nemažai užsienio įmonių, šiandien praktiniai specializuotos anglų kalbos įgūdžiai yra labai svarbūs. Tokios studijos padeda suformuoti praktinės komunikacijos įgūdžius, kuriuos vėliau galima išnaudoti ir darbe.

Studentai, kurie renkasi mokytis tarptautinėje aplinkoje, vėliau lengviau pritampa tarptautinėse kompanijose, įgauna įgūdžių dirbti multikultūrinėje aplinkoje.

Tiesa, pastebime ir naują tendenciją – studijuoti į Lietuvą sugrįžta dalis lietuvių, kurie dar mokyklos laikais kartu su tėvais išvyko gyventi į užsienį. Viena vertus, jie jaučia sentimentus Lietuvai, nori sugrįžti pagyventi čia. Kita vertus, jie savo ateitį sieja su tarptautine darbo rinka, o studijos anglų kalba Lietuvoje tai užtikrina.

–​​​​​​​ Ar šios studijų programos pritraukia daugiau studentų iš Lietuvos ar iš užsienio?

– Kaip ir kituose Lietuvos universitetuose, tendencijos yra panašios: didesnė dalis studentų yra atvykę čia studijuoti kitų šalių piliečiai. Lietuviai visgi dar nedrąsiai renkasi studijas anglų kalba. Galbūt jiems trūksta informacijos, kad tokios galimybės apskritai yra, nors tokių studentų kasmet daugėja.

Kokias disciplinas anglų kalba šiuo metu siūlo jūsų universitetas? Kokie reikalavimai yra keliami stojantiesiems?

– Mūsų universitetas daugiausiai programų anglų kalba vykdo socialinių mokslų srityje: teisės, viešojo administravimo, sociologijos, psichologijos, ekonomikos, vadybos, verslo, socialinio darbo moksluose.

Turime nemažai pavyzdžių, kai dalis studentų atlikę praktiką užsienio įmonėje į ją sugrįžta dirbti iškart pabaigę studijas.

Priklausomai nuo srities, sektoriaus, kuriame norima tobulėti, paprastai yra pasirenkamas antrasis universitetas dviejų diplomų laipsnio įgijimui. Kiekviena jungtinė programa turi savo atskirus reikalavimus. Aišku, svarbus yra bendras bakalauro studijų pažymių vidurkis ir atitinkamas anglų kalbos lygis.

–​​​​​​​ Kokia yra tokių studijų trukmė?

– Nuolatinės magistrantūros studijos anglų kalba be tarptautinio partnerio – 1,5 metų. Jungtinių ir dvigubo diplomo studijų trukmė – 2 metai. Tačiau svarbu pastebėti, jog studijų laikas gali būti ir trumpesnis, bet intensyvesnis ir ilgesnis, jei studentas renkasi pusmečio ar netgi metų stažuotę kitoje šalyje.

Dalis studijas pabaigusių absolventų pasinaudoja galimybe išvykti pusmečio ar metų praktikai pagal „Erasmus“ mainų programą. Turime nemažai pavyzdžių, kai dalis studentų atlikę praktiką užsienio įmonėje į ją sugrįžta dirbti iškart pabaigę studijas.

Dėkoju už pokalbį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos