Maždaug vienas iš trijų studentų kenčia nuo nemigos, kurios priežastis – nerimas dėl savo finansinės padėties, rodo svetainės Studentbeans.com atlikta apklausa.
Apklausa taip pat parodė, kad nerimas dėl pinigų 20 proc. studentų net sukėlė depresiją. 37 proc. studentų teigė esantys susirūpinę dėl savo bankų sąskaitų padėties.
Apklausos duomenys dar kartą atkreipia dėmesį į tai, jog šį rudenį mokestis už mokslus britų ir ES studentams Didžiojoje Britanijoje šoktelėjo iki 9000 svarų per metus, o tai atgraso jaunuolius nuo studijų – jie baiminasi įklimti į dideles skolas.
Vienas iš penkių studentų pažymėjo, kad atsisako karšto vandens ir šildymo tam, kad sudurtų galą su galu.
Paraiškų į universitetus Didžiojoje Britanijoje šiemet nacionaliniu mastu sumažėjo 7.4 proc.
Didžiosios Britanijos universitetų studentai apklausoje buvo paprašyti apibūdinti savo išlaidų įpročius.
Vienas iš penkių studentų pažymėjo, kad atsisako karšto vandens ir šildymo tam, kad sudurtų galą su galu. 22 proc. sumažina savo išlaidas pirkdami mažiau vadovėlių ar kitos studijoms reikalingoms medžiagos.
Pusė apklausoje dalyvavusių studentų tvirtino, kad stengiasi mažiau išleisti alkoholiui, nes nori turėti daugiau pinigų savo reikmėms universitete.
Internetinė apklausa buvo atlikta dar prieš mokesčių už mokslą didinimą.
„Ankstesnėse apklausose dalyvavę studentai nurodydavo, kad bemiegės naktys juos kankindavo dėl streso studijuojant ar artėjančios egzaminų sesijos“, – sakė Oliveris Brannas, Studentbeans.com redaktorius.
„Šiandien studentai negali užmigti dėl kitų priežasčių – dėl paskolų, nuomos mokesčių, pinigų vadovėliams ir taupymo, atsisakant šildymo ar karšto vandens, norint sukaupti kelis centus.“
Tyrimo duomenimis, 44 proc. studentų turi studijuodami dar ir dirbti tam, kad galėtų ssimokėti už studijas. 53 proc. teigė nedirbantys. Tuo metu trys proc. į klausimą apie tai, ar studijuodami turi dirbti, tiesiog atsakė „nežinau“.