Atsistatydina Klaipėdos universiteto rektorius

Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas traukiasi iš pareigų. Savo sprendimą jis argumentuoja siekiu suteikti naujajai universiteto tarybai galimybę atnaujinti universiteto vadovybę.
Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas
Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas / Klaipėdos universiteto nuotr.

Apie E.Juzeliūno pasitraukimą iš pareigų pirmadienį pranešė KU Rinkodaros ir tarptautinių ryšių skyrius.

Šiuo metu KU rektoriaus ir tarybos kadencijų laikotarpiai nesutampa.

„Dabartinėje situacijoje rektoriaus kadencija baigtųsi kitais metais ir tektų skelbti naujus rinkimus įsibėgėjus naujos tarybos darbui. Todėl E.Juzeliūnas savo atsistatydinimu kiek įmanoma sumažina laiko skirtumą tarp tarybos ir rektoriaus rinkimų. Taip sinchronizuojama abiejų valdymo organų veikla ir užtikrinama sklandesnė tarpusavio sąveika“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Siūlymą dėl galimybės keisti vadovybę E.Juzeliūnas tikina numatęs KU veiklos optimizavimo priemonių plane, kurį vasarė įteikė Vyriausybei.

„Pateiktame siūlyme numatoma KU administracijos pertvarka, kurią planuojama atlikti 2018 m. vasario–birželio mėnesiais. Pertvarka būtų pradėta išrinkus naująją KU tarybą, kuriai pradėjus dirbti rektorius baigtų darbą. Tada būtų paskirtas laikinai einantis rektoriaus pareigas vadovas ir skelbiami rektoriaus rinkimai. Jau kitą savaitę planuojama naujosios tarybos veikla“, – teigia KU.

E.Juzeliūno sprendimą trauktis iš rektoriaus pareigų teigia palaikantis KU tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika.

Vakarų laivų gamyklos nuotr./Arnoldas Šileika
Vakarų laivų gamyklos nuotr./Arnoldas Šileika

„Pagrindiniai motyvai buvo tokie, kad tarybos darbas baigiasi, o ir iki jo kadencijos pabaigos liko metai. Yra parengtas universiteto pokyčių planas, kurį reikia įgyvendinti. Šiame plane taip pat buvo numatyta, kad galbūt reikia naujos komandos, kuri tą planą ir įgyvendintų. Likus metams laiko, reikėtų suburti naują komandą, prorektorius, o profesionalų žmogų surasti ir įdarbinti tik vieneriems metams, nežinant, kas bus po jų, būtų pakankamai sudėtinga. Vienas etapas praeitas, būtinos reformos įvykdytos, universitetas išliks savarankiškas, kurs inovacijų ekosistemą. O įgyvendinti pokyčių planą, ko gero, iš tiesų reikia naujos ambicingos lyderių komandos, kad universitetas taptų stiprus lyderis“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas A.Šileika.

KU, dalyvaudamas šalies universitetų tinklo pertvarkoje, siekia išlaikyti savarankišką statusą, 2018–2019 metais numato sumažinti fakultetų skaičių, parduoti dalį pastatų, sutrumpinti bakalauro studijų laiką iki 3 metų.

Pagal pertvarkos planą, Klaipėdoje numatyta išlaikyti mokslo centrus, kurie gali būti kitų universitetų padaliniai. Neseniai Klaipėdos fakultetą, suformuotą KU Menų akademijos pagrindu, prisijungė Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA).

Studijų kokybės vertinimo centras šiemet Klaipėdos universitete ribojamai įvertino 30 programų – tai sudaro beveik trečdalį studijų programų, jas universitetas 2018 metais planavo siūlyti priėmimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų