Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Belgijos ir Ispanijos moksleives Kauno Varpo gimnazijoje džiugino ir pamokos, ir sniegas

Šiuos mokslo metus šešios mergaitės iš Ispanijos ir Belgijos pradėjo Kauno Varpo gimnazijoje. Jos į Lietuvą atvyko pagal naują tarptautinę mokinių mainų programą. Lietuvių šeimose gyvenusios užsienietės lankė pamokas kartu su savo bendraamžiais kauniečiais, išmoko lietuviškai ir labai džiaugėsi gausiai iškritusiu sniegu.
Moksleivės iš Ispanijos ir Belgijos mokėsi Kaune
Moksleivės iš Ispanijos ir Belgijos mokėsi Kaune / Varpo gimnazijos nuotr.

Kauno Varpo gimnazija jau nuo seno garsėjo tarptautiniu bendradarbiavimu bei projektais. Nuo 1994 m. užmegzti ryšiai su Danija (25 Europos šalių projektas), vėliau – su Norvegijos Bergeno mieste esančia Assane gimnazija.  Varpo gimnazijos moksleiviai, vieni pirmųjų Lietuvoje, sėkmingai praleisdavo pusmetį, besimokydami Norvegijoje irtrumpalaikėse stažuotėse Danijoje.

Šiuo metu Kauno Varpo gimnazija, turinti europinės mokyklos statusą bei priklausantį ELOS (Europa – kaip mokymosi aplinka) mokyklų tinklui, vėl dalyvauja tarptautiniame projekte, šį kartą – Comenius Individualių mokinių mainų programoje. Tai – naujovė Lietuvoje. Programa prasidėjo 2012-2013 m. Kol kas Kaune tik dvi mokyklos išdrįso priimti šį naują iššūkį.

Gyveno klasiokų šeimose

Varpo gimnazijos nuotr./Moksleivės iš Ispanijos ir Belgijos mokėsi Kaune
Varpo gimnazijos nuotr./Moksleivės iš Ispanijos ir Belgijos mokėsi Kaune

Rugsėjo-gruodžio mėnesiais Kauno Varpo gimnazijoje pagal Individualių mainų programą mokėsi trys moksleivės iš Belgijos, „Aalter Emmaus Bovenbouw“ gimnazijos, ir trys mokinės iš Ispanijos, Mondonedo miestelyje esančios „I.E.S. San Rosendo“ vidurinės mokyklos.

Mokinės lankė pamokas pagal individualų joms sudarytą tvarkaraštį kartu su Varpo gimnazijos moksleiviais. Jos taip pat internetu bendravo su savo mokyklų mokytojais bei klasės draugais, atlikdavo joms atsiųstas užduotis.

Tiek belgės, tiek ispanės gyveno gimnazijos mokinių šeimose, kurios tris mėnesius nuo ryto iki vakaro kaip savo vaikais rūpinosi atvykėlėmis ir stengėsi parodyti joms pačius gražiausius Lietuvos kampelius, pavaišinti svečius nacionaliniais mūsų tautos patiekalais.

Ypatingu mainų laikotarpio akcentu tapo sniegas, kurio mūsų krašte šiemet netrūko. Užsienietės juokavo, kad jos pamatė tikrą Lietuvą ir tai buvo daug smagiau, nei lankytis čia pavasarį ar vasarą – šiltas oras joms ne naujiena.

Išmoko lietuviškai

Šio projekto tikslas – skatinti tarpkultūrinį bendravimą, plėsti visos bendruomenės akiratį, tobulinti kalbines žinias. Todėl visos užsienietės intensyviai mokėsi lietuvių kalbos per specialiai joms suorganizuotus lietuvių kalbos užsiėmimus. Varpo gimnazijos mokytojai neslėpė, kad merginos pranoko jų lūkesčius, nes per trumpą laiką puikiai valdė pagrindines lietuvių kalbos sąvokas, išmoko daug naujų žodžių.

„Šis projektas – iššūkis visai gimnazijos bendruomenei, tačiau, siekdami užsienietes kuo labiau integruoti į gimnazijos veiklą bei šalies gyvenimą, patys patobulėjome kaip asmenybės, praplėtėme savo kultūrinį akiratį, pagerinome anglų kalbos žinias, labiau suartėjome su kolegomis bei mokiniais“, – sakė Projekto mentorė Jovita Damijonaitienė.

Belgę pavadino sese

Varpo gimnazijos nuotr./Moksleivės iš Ispanijos ir Belgijos aplankė Lietuvos pajūrį
Varpo gimnazijos nuotr./Ispanės ir belgės aplankė Lietuvos pajūrį

Varpo gimnazijos moksleiviai neslėpė džiaugsmo sulaukę bendraamžių svečių iš užsienio. „Šis kartu praleistas laikas, jau dabar galime drąsiai teigti, – yra nuostabus ir nebuvo nė akimirkos, kad galvotume kitaip“, – tvirtino vienuoliktokas Lukas.

Dešimtokė Gailė išvardina šio mainų projekto privalumus: „Išmokau labiau prisitaikyti prie kito žmogaus, kitokios kultūros bei mąstymo. Asmenybes dabar priimu daug lengviau nei prieš tai, nes tik šio projekto dėka supratau, kaip smarkiai skiriasi skirtingų šalių žmonės“.

Gailės bendraamžė Viktorija antrina: „Tarp mūsų, programos dalyvių, sklando tokia mintis, kad mainų programa suartina žmones. Ir tai ne tik išgalvotas juokas, bet tikra tiesa. Jeigu ne ši programa aš, turbūt, niekada nebūčiau susipažinus su kai kuriais mūsų mokyklos gimnazistais ar turėjus galimybę turėti sesę iš Belgijos“.

Kauniečiai – užsienio mokyklose

Šiuo metu vyksta kitas moksleivių mainų projekto etapas – Kauno Varpo gimnazistai nuo sausio vidurio mokosi Ispanijos „I.E.S. San Rosendo“ ir Belgijos „Emmaus Bovenbouw“ mokyklose.

Mokytojų teigimu, jie nekantriai laukė, kai gruodžio mėnesį išsiskyrę su savo draugais, su kuriais jau buvo tapę artimi lyg broliai ir seserys, vėl susitiks ir galės apsikabinti.  Prieš išvykdamas į Ispaniją, Emilis sakė negalintis net įsivaizduoti, „kiek daug naujos patirties įgausiu baigęs dalyvauti mainų programoje“.

Varpo gimnazijos bendruomenė neabejoja, kad mokiniai sėkmingai reprezentuos Lietuvą, tapdami mažaisiais ambasadoriais: „Labai laukiame jų sugrįžtant su naujais įspūdžiais“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos