„Tikėkimės, priimti sprendimai turės didelės įtakos ir Lietuvos švietimo sistemai.“ – teigė mūsų šalį susitikime atstovavusi švietimo viceministrė Nerija Putinaitė.
Prioritetiniais klausimais Bukarešto komunikate buvo įvardintos 3 esminės sritys. Visų pirma, aukštojo mokslo (AM) kokybė, gerinant prieinamumą, atsižvelgiant į socialinius aspektus ir įgyvendinant į studentus orientuotų studijų modelį. Antrasis prioritetas - jaunimo įdarbinamas, aiškiai apibrėžiant studijų rezultatus ir užtikrinant mokymosi visą gyvenimą galimybes bei trečiasis – studijų mobilumo gerinimas.
Bene daugiausiai diskusijų sulaukęs klausimas – aukštojo mokslo finansavimas. Nesunku numanyti, jog vis dar besitęsiančio ekonomikos sunkmečio laikais, po stiprių apkarpymų AM skirtoms lėšoms, niekas nenori prisiimti atsakomybės už šios situacijos gerinimą. Tačiau studentai kovojo dėl ministerijų atsakomybės prisiėmimo už AM finansavimo didinimą. Tai buvo daroma teikiant pasiūlymus raštu, bendraujant asmeniškai ir tikslas buvo pasiektas.
Susitikimo metu ministrai įsipareigojo užtikrinti aukščiausią valstybės finansinę paramą, investuojant į visų mūsų ateitį – aukštąjį mokslą. Labiausiai šiai minčiai prieštaravo Jungtinės Karalystės, Ispanijos ir Vengrijos ministrai, tačiau palaikant Norvegijos, Švedijos, Danijos, Prancūzijos, Škotijos šalių delegatams bei Europos universitetų asociacijai, Europos Komisijai, buvo priimtas studentams palankus sprendimas.