Naujoji programa pavadinta britų matematiko Alano Turingo, 1941 metais padėjusio įveikti nacių šifravimo mašinų „Enigma“ kodą, vardu.
Turingo programoje universitetų studentams numatyta 28 tūkst. vietų – gerokai daugiau nei 18,3 tūkst. vietų, skirtų Europos Sąjungos „Erasmus“ programoje 2018–2019 mokslo metais.
Be to, į šią programą įtrauktos šalys, esančios už Europos ribų, įskaitant Kanadą, Japoniją, Jungtines Valstijas. Beveik pusė šios programos dalyvių yra iš mažiau galimybių turinčių šeimų, nurodė JK vyriausybė.
„Iki šiol šia galimybe neproporcingai džiaugėsi labiausiai privilegijuotieji “, – sakoma JK švietimo sekretoriaus Gavino Williamsono pareiškime.
„Turingo programa sulaukė daugybės sėkmingų paraiškų iš mokyklų ir kolegijų visoje šalyje, rodydama mūsų pasiryžimą [siekti], kad globalios Britanijos privalumai būtų prieinami visiems“, – nurodoma jame.
Tačiau opozicinės Leiboristų partijos universitetų atstovas Mattas Westernas pažymėjo, kad 110 mln. svarų sterlingų (129 mln. eurų) Turingo programa dengia tik kelionės ir pragyvenimo išlaidas, o ne mokesčius už mokslą užsienyje.
Dėl šio trūkumo „daugeliui studentų bus neįmanoma pasinaudoti šia nepaprasta galimybe“, – sakė jis.
Turingo programa taip pat nenumato pagalbos Jungtinėje Karalystėje besimokantiems Europos studentams, kurių šiuo metu yra 150 tūkst., todėl jiems studijuoti darosi sudėtingiau ir brangiau.
Didžioji Britanija „Erasmus“ programoje dalyvavo nuo 1987 metų, tačiau šių metų pradžioje visiškai išstojusi iš ES atsisakė ir šios programos, tuo sukeldama studentų ir aukštojo mokslo institucijų nepasitenkinimą.