„Universiteto vadovybė nori, kad jų bendrabučiuose budėtojais dirbtų ne iš šalies samdyti specialistai, bet patys studentai. Ar įsivaizduojate, kokia bus tvarka bendrabučiuose, kai studentai prižiūrės studentus? Ar tai nepakenks patiems studentams, kurie naktį dirbs, o dieną turės eiti į paskaitas?“ – retoriškai klausia būsimų pirmakursių tėvų iniciatyvinė grupė, parašiusi bendrą laišką redakcijai.
Būsimų pirmakursių tėvai baiminasi, kad tokia „priežiūra“ bendrabučiuose pasės chaosą.
„Kiek domėjomės, nė vienoje Europos valstybėje tokia nesąmonė nepraktikuojama, kuomet studentai prižiūri studentus. Tam yra skirti budėtojai, nepriklausantys akademinei bendruomenei. Nenorime leisti savo vaikų į LSU bendrabučius, nes baiminamės dėl jų saugumo“, – laiške dėstė sunerimę tėvai.
Jie teigė esantys tikri, kad, jei naujoji tvarka bus priimta, bendrabučiuose padaugės neblaivių studentų, triukšmo ir netvarkos: „Dėl ko, neduok Dieve, gali įvykti nelaimių. Kas tada už tai atsakys?“
Studentų įveiklinimas bus tik plečiamas
Tuo metu už LSU universiteto plėtrą atsakingas Mindaugas Balčiūnas 15min teigė, kad tai yra plačiai pasaulyje universitetų taikoma praktika. „Studentų integracija į darbus bus vykdoma nuosekliai ir palaipsniui, dirbs studentai ne jaunesni kaip trečio kurso. Mes turime sutartį su saugos tarnyba. Bendrabučiuose bus sumontuotos vaizdo kameros. Be to, sklandžiam darbui užtikrinti, studentai bus samdomi ne daugiau kaip pusei reikiamų pozicijų“, – kalbėjo M.Balčiūnas. Anot jo, planuojama, kad iš aštuonių budėtojų keturi bus studentai.
Sklandžiam darbui užtikrinti, studentai bus samdomi ne daugiau kaip pusei reikiamų pozicijų, – kalbėjo M.Balčiūnas.
M.Balčiūno teigimu, atsakingų pareigų jaunuoliai imasi ne tik universitete: „Juk dirba kavinėse, su pinigais“. LSU atstovas žadėjo, kad studentų įveiklinimas universitete ir toliau bus plečiamas. „Studentų savivaldos ir savimonės ugdymas yra vienas iš esminių universiteto kaip institucijos uždavinių“, – pridūrė M.Balčiūnas.
Nepratęsė sutarties
Pašnekovas vylėsi, kad ši situacija nesusijusi su vykdomu buvusios įmonės, LSU bendrabučio administratorės, paslaugų sutarties nepratęsimu.
Pasak M.Balčiūno, buvusi LSU bendrabučio administratorė labai agresyviai bando išlaikyti sutartį, kuri nei finansiškai, nei organizacine prasme nėra naudinga universitetui.
„Baigėsi sutartis, vyko konkursas. Buvo pasiūlytos mums per didelės kainos, todėl nusprendėme administruoti patys, kas buvo ir anksčiau“, – paaiškino jis.